Bohemian Grove

Bohemian Grove

Duży, pilnie strzeżony obszar lasów w Kalifornii, ok. 120 km od San Francisco to miejsce od początku owiane tajemnicą. Początkowo wiele osób uważało, że informacje o spotkaniach elit w tym miejscu to tylko plotki stworzone przez zwolenników teorii spiskowych. Kiedy jednak okazało się, że możni tego świata rzeczywiście spotykają się na niewielkim campingu w Kalifornii, sprawa nabrała rozgłosu.

Według oficjalnych, powszechnie dostępnych informacji Bohemian Grove to miejsce spotkań artystów, niezwiązanych ze światem biznesu i nie interesujących się polityką. Coraz częściej mówi się jednak o tym, że spotkania w kalifornijskich lasach nie mają nic wspólnego ze sztuką. Co roku w lipcu spotykają się tam najbardziej wpływowe osoby ze świata polityki, kultury i biznesu. Cel ich spotkań nie jest do końca jasny. Według niektórych chodzi o dyskusje nad losami świata i zawieranie sojuszy politycznych, według innych o odprawianie rytuałów satanistycznych i czczenie tamtejszego posągu sowy uosabiającego sumeryjską boginię Lilith. Jedno jest pewne – gdyby członkowie Bohemian Grove nie mieli nic do ukrycia, raczej nie staraliby się zatajać swojego członkostwa w bractwie. Tymczasem zdecydowana większość z nich nie przyznaje się do tego. Klub skupia wyłącznie mężczyzn, kobiety nie mają wstępu na teren klubu. Dołączenie do tego elitarnego grona wymaga otrzymania specjalnego zaproszenia. Spotkania w Bohemian Grove odbywają się każdego roku 15 lipca i trwają trzy tygodnie. Niektórzy twierdzą, że za ich organizację odpowiada Watykan. W odprawianiu rytuałów mają brać udział katoliccy księża. Według niektórych przekazów składają oni ofiary z ludzi.

O Bohemian Grove nic nie wiadomo z całkowitą pewnością. Nic więc dziwnego, że miejsce to tak bardzo pobudza wyobraźnię, a legendy na jego temat coraz bardziej się nawarstwiają. To co nieodkryte i pilnie strzeżone od zawsze silnie oddziaływało na ludzką ciekawość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Smugi chemiczne – prawda czy fałsz?

W internecie coraz częściej możemy natrafić na materiały dotyczące smug chemicznych. Użytkownicy sieci przestrzegają, że nad naszymi głowami rozpylane są...

Zamknij