Cel strony

Cel strony

Foto-festiwal.pl to serwis o tematyce fotografii i sztuki. Portal jest bogatym źródłem informacji dla artystów, kolekcjonerów i wszystkich miłośników kreatywnego przedstawiania rzeczywistości, zarówno w formie fotografii, jak i innego rodzaju sztuki, w tym także użytkowej.

Początki fotografii naśladowały malarskie obrazowanie świata i ludzi. Wraz z postępem technologicznym zdjęcia stały się współczesnym medium komunikacyjnym społeczeństwa. Nowoczesne środki techniczne umożliwiające przekształcanie fotografii w dowolny sposób sprawiły, że stała się ona powszechnie stosowanym narzędziem w twórczości reklamowej, dokumentalnej oraz artystycznej.

W serwisie odnajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania dotyczące sztuki oraz fotografii. Portal zainspiruje również tych, którzy poszukują sposobu na wyrażenie siebie i chcą własną wrażliwość na obserwowaną rzeczywistość, zmaterializować na swoje twórcze dzieło. Na portalu znajdziesz informacje dotyczące różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, festiwali i spotkań artystów bądź ludzi zajmujących się robieniem zdjęć oraz sztuką.