Co oznacza SEO?

Co oznacza SEO?

Razem z rozwojem Internetu, który wkrada się w niemal każdą dziedzinę naszego życia, marketing przeżywa obecnie niezwykle intensywny rozwój, aby stanąć na wysokości zadania i odpowiedzieć na nowe potrzeby wysuwane przez wirtualnych i realnych klientów. Odważna ekspansja przeprowadzona w wirtualnym świecie wymaga nowych narzędzi, które są nieustanie wdrażane.

Jak dać się znaleźć wyszukiwarce?

Tutaj przychodzi nam z pomocą takie narzędzie, jak optymalizacja strony www pod kątem wyszukiwarki internetowej, bo bezpośrednio przełoży się nie tylko na ilość odwiedzin, ale i sprzedaż oraz przyszłe zamówienia, a co za tym idzie, rozwój, a do tego wszyscy dążymy. SEO, bo o nim mowa, stanowi skrót od anglojęzycznego wyrażenia Serach Engine Optimization. Im lepsza widoczność strony, której jesteśmy właścicielami w przeglądarce, tym lepiej. Warto też zaznaczyć, że SEO to nie jest żadna opcja, a różnorakie działania.

Istotna część marketingu internetowego

Nie ma co się odszukiwać, im lepsza reklama, tym lepsze zyski, dlatego SEO to jest pozycja, z którą zaznajamia się już na bardzo wczesnym etapie niemal każda firma, która chce zaistnieć na rynku i odnieść sukces w branży. Jest to szereg strategii i opracowywanych w ramach content marketingu oraz social media marketingu.

Jakie są cele SEO?

  • Zdobywanie jak najlepszych pozycji na konkretne słowa kluczowe
  • Generowanie jak największej ilości unikalnych wejść użytkowników
  • Zwiększenie ogólnej widoczności w wynikach wyszukiwania

Jakie są efekty SEO?

  • Zwiększona ilość unikalnych wejść użytkowników
  • Zwiększone zyski poprzez np. sprzedaż towarów lub usług
  • Rozpoznawalność marki

Jakie są działania w obrębie SEO?

  • Przede wszystkim, optymalizacja strony. Wszelkie te działania zmierzają do zwiększenia użyteczności strony dla jej odbiorców oraz ma na celu zapewnienie większej widoczności oraz czytelności dla robotów i wyszukiwarek. Bardzo ważny jest w tym wszystkim kod strony.
  • Link building: jest to proces polegający na zdobywaniu odnośników z różnych stron internetowych dla pozycjonowania witryny. Warto tutaj zauważyć, że jakość linkóo ma o wiele większe znaczenie niż ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmniejszanie rozmiaru zdjęć

Z pewnością każdy z nas choć raz stanął przed sytuacją, gdy zrobione aparatem zdjęcie okazało się zbyt duże, by zamieścić...

Zamknij