Co zrobić z uszkodzonymi telefonami ?

Co zrobić z uszkodzonymi telefonami ?

W dobie intensywnego użytkowania telefonów komórkowych duża część z nich psuje się. Większość konstrukcji jest wykonana z tanich materiałów co przy upadku lub zalaniu powoduje definitywny koniec użytkowania. Czy da się naprawić zepsuty telefon? Co zrobić elektrośmieciami ? O tym w dalszej części artykułu.

Czy da się to naprawić ?

Pierwszym naturalnym odruchem jest chęć zepsutego telefonu. Zepsute smartfony wymagają zwykle drobnej ingerencji lub wymiany jakieś części. Istnieje wiele serwisów, które świadczą usługi naprawy takich telefonów. Wystarczy udać się osobiście i zapytać o koszt usługi. Jeśli jesteśmy związani umową, a telefon jest np. w abonamencie — operatorzy sami proponują wykonanie naprawy w ramach umowy lub za dodatkową opłatą. Co, gdy naprawa przewyższa koszt nowego urządzenia lub nie chcemy już naprawiać starego telefonu ?

Firmy skupujące telefony

Sprzedaż specjalnym firmom kupującym telefony wydaje się najlepszą opcją. Pomimo tego, że smartfon już nie działa, zawiera w sobie wiele cennych pierwiastków jak złoto, srebro czy platyna. Nie dziwi więc fakt, że firmy takie prace i odbierają na własny koszt zepsute smartfony. Wrak może też służyć jako części zamienne lub serwisowe do innych — sprawnych modeli. Firmy takie najczęściej działają w sieci. Na ich stronie wystarczy wypełnić ankietę, podając informacje o stanie, a w zamian otrzymujemy propozycję odkupu z konkretną ceną. Następnie wystarczy przekazać smartfon kurierowi i czekać na pieniądze.

Utylizacja

Jeśli nie chcemy naprawiać lub sprzedawać smartfona a zależy nam tylko na szybkim pozbyciu się problemu, jedną opcją jest utylizacja. Jako że jest to elektrośmieć, nie można wyrzucić go do śmietniczki na ulicy. Co zatem zrobić z niechcianym przedmiotem ? Duża część sklepów z elektroniką prowadzi bezpłatne punkty utylizacji. Można przyjść do sklepu z takim urządzeniem i je tam zostawić. To zdecydowanie najłatwiejsza opcja. Nie trzeba płacić za odbiór, a liczne lokalizacje sklepów elektronicznych pozwalają tam dotrzeć szybko i bezproblemowo. Można też wyrzucić taki telefon do pojemnika na śmieci, jeśli ten posiada specjalną naklejkę lub informacje, że jest z przeznaczeniem na takie właśnie odpady.

Zobacz nasz artykuł o podobnej teamtyce –seotheme.pl/nowoczesna-technologia-w-sluzbie-ekologii/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak marynować grzyby

Grzyby to przysmak polski, który możemy zdobyć bez wydawania pieniędzy, a do tego wykonując aktywność fizyczną. Oczywiście chodzi o zbieranie...

Zamknij