Czy praca w Holandii się opłaca?

Czy praca w Holandii się opłaca?

Duży wpływ na decyzję o podjęciu pracy w Holandii ma zazwyczaj chęć poprawy własnej sytuacji  finansowej. Przed wyjazdem warto jednak dowiedzieć się, ile można zarobić w tym kraju oraz jak sprawić, by zmiana miejsca zamieszkania była jak najbardziej opłacalna.

Dlaczego opłaca się wyjechać do Holandii z agencją pracy?

Zastanawiając się nad podjęciem pracy w Holandii, warto skorzystać z usług agencji zatrudnienia. Tego typu firmy udostępniają wiele dobrze płatnych ofert z różnorodnych branż, dzięki czemu z łatwością można znaleźć zajęcie dostosowane do własnych preferencji. Decydując się na wyjazd za pośrednictwem takiej placówki, należy jednak postawić na sprawdzone i renomowane przedsiębiorstwo, ponieważ tylko taka firma daje gwarancję legalności zatrudnienia. Wśród takich miejsc warto wymienić, np. agencję Randstad. Proponowane przez nią aktualne oferty pracy w Holandii znajdują się pod adresem: https://www.randstad.pl/znajdz-prace/zagranica/holandia/.

Dostęp do szerokiej oferty miejsc zatrudnienia w Holandii to jednak nie jedyne korzyści płynące ze współpracy z agencją. Dzięki przedsiębiorstwu można również zminimalizować wydatki związane z wyprowadzką. W wielu przypadkach to placówka pokrywa koszty przejazdu do nowego kraju. Po jej stronie leży też bardzo często zapewnienie pracownikom bezpłatnego zakwaterowania lub pomoc w znalezieniu taniego mieszkania lub pokoju do wynajecia. Dodatkowo agencje pracy umożliwiają stały kontakt z polskojęzycznym koordynatorem, do którego można zwrócić się w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów związanych z pobytem za granicą.

Wynagrodzenie przede wszystkim, czyli ile można zarobić w Holandii?

W Holandii, nawet na stanowiskach niewymagających dużych umiejętności, można zarobić więcej niż w Polsce. Wynika to oczywiście z tego, że pensja wypłacana jest w walucie euro. Zgodnie z tamtejszymi przepisami, Holendrzy mogą liczyć na pensję minimalną w wysokości 1635,60 euro brutto miesięcznie (stan na wrzesień 2019 roku). Należy jednak pamiętać, że w wielu przedsiębiorstwach obowiązuje tzw. „wiekówka”. Polega ona na tym, że pracownicy poniżej 21. roku życia zarabiają nieco mniej. Podejmując pracę przez agencję zatrudnienia, najczęściej nie trzeba jednak przejmować się niższymi zarobkami wynikającymi z młodego wieku. Firmy współpracujące z tego typu placówkami są bowiem otwarte na przybyszów z zagranicy i oferują im ujednolicone stawki.

W praktyce kwestia tego, ile można zarobić w Holandii, uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Wpływ na wysokość wynagrodzenia mogą mieć umiejętności i doświadczenie konkretnej osoby, a także rodzaj obejmowanego przez nią stanowiska. O ile szeregowy pracownik magazynu lub produkcji zarabia średnio około 10–13 euro brutto za godzinę, o tyle wykwalifikowany specjalista z branży administracyjnej otrzyma o wiele wyższą pensję. Mimo to nawet ta niższa stawka wciąż jest opłacalna. W połączeniu z benefitami pozapłacowymi, które oferowane są przez wiele holenderskich firm, zapewnia ona pracownikom z Polski życie na dobrym poziomie, a także daje im możliwość odłożenia pewnej sumy pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zalety szkła antykorozyjnego

Szkło, podobnie jak inne materiały budowlane, w określonych warunkach ulega uszkodzeniom – jego największym wrogiem jest woda i para wodna....

Zamknij