Dlaczego świętujemy HALLOWEEN

Dlaczego świętujemy HALLOWEEN

W tym artykule rozważamy, dlaczego świętujemy Halloween, jego historię i różne sposoby różnych krajów uczestniczących w tej rocznej okazji.

Co oznacza Halloween? lepiej znany jako przeddzień Wszystkich Świętych. Halloween w krajach zachodnich to duchy, ghule, gobliny i nadprzyrodzone. W Wielkiej Brytanii Halloween kojarzone jest z dziećmi grającymi „Trick or Treat” – grą, w której dzieci ubierają się i odwiedzają domy sąsiadów, które zagrażają żartom praktycznym na mieszkańcach, jeśli nie zostaną wynagrodzone słodyczami lub pieniędzmi. Oczywiście oczywiście każda nieszkodliwa zabawa. W ostatnich latach wzrosła liczba lokalnych imprez organizowanych w celu świętowania Halloween. Również towary są łatwo dostępne, a wiele rodzin urządza swoje domy, jak to robią na Boże Narodzenie. Skąd tak się stało, że Stany Zjednoczone? Rozmawialiśmy z Kit Bennett z amerykańskiej strony internetowej Amazing Moms, która przyznaje się do winy za wszystkie sprawy.

Kit mówi: „To ogromne, powiedziałbym, że to właśnie tam są Boże Narodzenie dla dzieci. Jak zawsze byliśmy na szczycie”, powiedziała. Jednak Kit, sama Babka i nauczyciel powiedziała, że ​​zauważyła zmianę w Stanach Zjednoczonych i ludzie stają się bardziej świadomi bezpieczeństwa. „Jak sobie radzimy z tym, co się zmieniło, to jest trochę niższy klucz. Dzieci uwielbiają ubierać się i mają cukierek, ale nie robimy tego, ani nie marzymy tak dużo. Nasze dzieci chodzą teraz do punktów handlowych i jechać do sklepu że wiele szkół nie jest już w stanie świętować Halloween, ale nazywają to Harvest Party „. Kit powiedział również, że niektóre dzieci maja bana na uczestniczenie w wydarzeniach Halloween i oskarżają inne dzieci o to że czczą zło. To brzmi jak monetyzacja działalności zabawy, wszystko staje się zbyt poważne. Powiedziała również, że wydarzenie to stało się wielką aktywnością religijną w Stanach Zjednoczonych, a niektórzy ludzie nie świętują tego tylko z tego powodu.

Warto jednak wskazać, że wraz z rodziną spędzają razem 31 października rzeźbienie dynie i ciesząc się pełną społeczną okazją. Najpopularniejsze stroje Halloween w Stanach Zjednoczonych to kostium księżniczki dla dziewcząt i Superhero dla chłopców – znowu różni się od Wielkiej Brytanii, gdzie jest Czarownica lub Dracula.

Co znaczy Halloween?

W tradycyjnym znaczeniu Halloween, czyli Hallowe’en, jest święto obchodzone w nocy z 31 października. Zajęcia na Halloween obejmują trick-or-treating, wycieczki duchowe, ogniska, kostiumy, zwiedzanie „nawiedzonych domów”, rzeźbienie latarni Jack-o’, czytanie strasznych historii i oglądanie horrorów. Uważa się również, że irlandzkie imigranci nosili tradycje z Ameryki Północnej w XIX wieku. Inne kraje zachodnie przyjęły wakacje pod koniec dwudziestego wieku. Halloween obchodzi się w kilku krajach świata zachodniego, najczęściej w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Puerto Rico, Japonii, Nowej Zelandii, a czasami w częściach Australii. Ponadto w Szwecji święto Wszystkich Świętych odbywa się w pierwszą sobotę listopada.

Najbardziej rozpoznawalnym symbolem jest rzeźbiona dynia, oświetlona świeczką wewnątrz, jest to jeden z najważniejszych symboli Halloween w Ameryce i jest powszechnie nazywany „jack-o-lantern”. Pochodzące z Europy latarnie zostały najpierw rzeźbione z rzepy lub rutabagi. Uważając, że głowa jest najpotężniejszą częścią ciała zawierającą ducha i wiedzę, Celts użył „głowy” warzyw, aby przestraszyć wszelkie przesądy. Nazwa jack-o’-lantern można śledzić w irlandzkiej legendzie o Stingy Jacku, o chciwym, hazardu, ciężko wypijającym starej farmerze. Złapał diabła, aby wspiąć się na drzewo i złapał go w pułapkę, krzyżując w pień drzewa. W zemście diabeł położył klątwę na Jackie, potępiając go, aby na noc wędrował po ziemi w jedynym świetle,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cała prawda o anunnakach! Tylko u nas szokujące zeznania! [wywiad z Zacharian Sitchin]

[et_pb_section bb_built="1" admin_label="section" _builder_version="3.0.82" background_color_gradient_start="#e02b20" background_color_gradient_end="#6b0606" background_color_gradient_type="radial" background_size="contain" background_position="top_left" background_repeat="repeat" background_blend="multiply" box_shadow_position="outer"][et_pb_row admin_label="row" background_position="top_left" background_repeat="repeat" background_size="initial"][et_pb_column type="4_4"][et_pb_text admin_label="Text" background_position="top_left" background_repeat="repeat"...

Zamknij