Dlaczego warto postawić na SEM?

Dlaczego warto postawić na SEM?

Czy każda firma potrzebuje SEM?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm pragnie być widocznymi ze swoimi produktami i usługami w wyszukiwarce internetowej. Marketing internetowy jest coraz częstszą promocją wykorzystaną przez współczesnych przedsiębiorców. Praktycznie każda firma, która chce sprzedawać swoje produkty i usługi w całym kraju, posiada już swoją stronę internetową, za której pośrednictwem chce wpływać na decyzje zakupowe swoich klientów oraz być widoczna w wyszukiwarce wyszukiwania Google.

Dlaczego warto postawić na SEM?

SEM to wiele różnych działań, które mają na celu osiągnięcie dużej widoczności naszego serwisu czy zwykłej strony firmowej w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj do działania SEM należą: optymalizacja stron internetowych i ich pozycjonowanie oraz zakup reklamy linków sponsorowanych Google AdWords. Takie połączenie jest idealne, ponieważ jednocześnie od razu jesteśmy widoczni na interesujący nas frazy w Google, które mogą wyszukiwać nasi potencjalni klienci, jak również pozycjonujemy się na wybrane frazy, aby móc później zdobyć wysokie pozycje w Google, dzięki czemu będziemy mieli darmowy ruch na naszych stronach internetowych.

Najprościej mówiąc SEM to połączenie kampanii reklamowej w Google AdWords oraz pozycjonowania stron, czyli SEO. Na początek wielu przedsiębiorców decyduje się na pozycjonowanie strony, ale ten format reklamy jest czasochłonny i wymaga dużej intensywności pracy, zanim uzyskamy odpowiednie wyniki, jakich oczekujemy. W takich sytuacjach najlepiej jest skorzystać na początek z reklamy PPC w Google, dzięki czemu od razu skierujemy interesujący ruch na naszą stronę internetową.

Wykorzystanie działań SEM wiąże ze sobą wiele korzyści w dość krótkim czasie i pomaga uzyskać bardzo dużą skuteczność działaniach. Tego rodzaju kampania reklamowa nie może być traktowana jako nasze jednorazowe przedsięwzięcie czy jednorazowa akcja, ponieważ musimy tutaj inwestować cały czas, aby w pewnym momencie osiągnąć stały wzrost sprzedaży. Trzeba na bieżąco śledzić i optymalizować nasze reklamy Google AdWords, jak również pozycjonowanie strony, bo często preferencje i wymagania naszych klientów się zmieniają i z roku na rok wymagają oni od sprzedającego jeszcze więcej niż w poprzednim roku.

Przy tego rodzaju działania musimy także analizować to, co dzieje się na naszej stronie, czyli sprawdzać skąd przychodzi ruch na naszej strony i czy realizuje akcje, które sobie wyznaczyliśmy. Jeżeli osoby wchodzą na nasze strony z płatnych reklam czy z pozycjonowania i nie podejmują takich działań, jakie sobie zamierzaliśmy, to należy całą sytuację przeanalizować i zorganizować tak, aby wszystkie osoby trafiające naszą stronę wykonały działania, które sobie założyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co oznacza SEO?

Razem z rozwojem Internetu, który wkrada się w niemal każdą dziedzinę naszego życia, marketing przeżywa obecnie niezwykle intensywny rozwój, aby...

Zamknij