Dlaczego warto używać filtrów do zdjęć?

Dlaczego warto używać filtrów do zdjęć?

W dobie powszechnej Internetyzacji bez skrępowania wrzucamy nasze zdjęcia na portale społecznościowe, dbając wcześniej o ich odpowiednią obróbkę. Dzięki narzędziom, jakie oferują nam programy graficzne bez trudu obejrzymy siebie w ulepszonej wersji. Wypryski, cienie pod oczami czy nieudane portrety można zaliczyć już do przeszłości. Tak samo jak bohaterów drugiego planu: wystarczy parę kliknięć, aby usunąć niechcianego gościa z naszego tła.

Filtry zdjęciowe

Niemal każdy program graficzny oferuje nam szeroką paletę możliwości do wykorzystania. Czasami możemy pozwolić sobie na nutkę szaleństwa ,a niekiedy odpowiednią nakładka solidaryzujemy się z określoną grupą ludzi. Filtry na zdjęcia mają w sobie tę niepodważalną zaletę, że pozwalają byle zdjęcie przerobić w prawdziwe dzieło sztuki, na którym wyglądamy jak gwiazda Hollywood, choć w istocie niekoniecznie musi to iść w parze z prawdą. Ponadto, odpowiedni filtr sprawi, że nasze zdjęcia profilowe na portalach społecznościowych będą się prezentowały o wiele lepiej niż dotychczas, w zależności, jaki efekt będziemy chcieli uzyskać.

Klucz do sukcesu: odpowiedni filtr

Naukowcy z Yahoo Labs i Georgia Institute of Technology przeprowadzili badanie, w którym sprawdzano, co decyduje o atrakcyjności zdjęć. Pod uwagę brano odczucia obserwatorów oraz liczbę lajków. Według ich zebranych dowodów, a przebadali ponad siedem i pół miliona fotografii, klucz do sukcesu leży właśnie w odpowiednim filtrze. Jak się prezentują dane liczbowe? Zatrważająco! W porównaniu do zwykłego zdjęcia, zdjęcie z dodanym filtrem jest oglądane o dwadzieścia jeden procent chętniej, a także o czterdzieści pięć procent stwierdzono większą aktywność w postaci komentarzy i polubień.

Najpopularniejsze filtry na Instagramie

Jeden z gigantów, który posiada największe doświadczenie i na którym przeprowadzono najwięcej badań naukowych, jeśli chodzi o publikowane i udostępniane zdjęcia prezentuje najszerszy wachlarz filtrów. Poniżej prezentujemy te, dzięki którym użytkownicy zbierają najwięcej akcji pod publikacjami:

  • Rise
  • Hudson
  • Clarendon
  • Reyes
  • Slumber
  • Mayfair
  • Hefe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fotografia przyrodnicza – jak zacząć?

Fotografia przyrodnicza to najtrudniejsza forma fotografii, ale może być bardzo satysfakcjonująca. Niestety, aby zrobić dobre zdjęcia otaczającej nas przyrody trzeba...

Zamknij