Dzieci Indygo – dzieci ze zdolnościami paranormalnymi?

Dzieci Indygo – dzieci ze zdolnościami paranormalnymi?

Człowiek od zarania dziejów doszukuje się nadprzyrodzonych zdolności u siebie lub u innych. Z jednej strony wynika to z tego, że trudno nam się przyzwyczaić, a właściwie pogodzić z naszą rzeczywistością. Natomiast z drugiej, rzeczywiście co i rusz można zetknąć się z wieloma niewyjaśnionymi wydarzeniami, na które nie mamy wpływu.

Do takich osób, które miałyby wyróżniać się właśnie nadprzyrodzonymi zdolnościami, zaliczają się również dzieci Indygo. Istnieje wiele różnych teorii na temat tego, jakie dziecko możemy nazwać w ten sposób, a jakie nie. Niektóre osoby mają powiązanie z New Age, mają to być dzieci o wyjątkowej aurze, właśnie w kolorze indygo. To dlatego mają się one wykazywać również paranormalnymi zachowaniami, kompletnie niewytłumaczalnymi przez naukę.

Takie podejrzenia, a właściwie wiadomości o dzieciach Indygo, są oczywiście negowane, szczególnie przez psychiatrów. Według nich są to normalne dzieci, tylko takie które cierpią na nadpobudliwość, czyli najnormalniej mówiąc na ADHD. Natomiast rodzice, które postrzegają w nich niezwykłe zdolności, szkodzą swoim dzieciom. Ponieważ za późno decydują się na terapeutyczne leczenie.

Zwolennicy tej teorii, jednak pod żadnym pozorem nie ulegają zarzutom i mają na to swoją teorię. Według nich, takie dzieci wyróżniają się przede wszystkim tym, że mają bardzo wysokie poczucie własnej wartości, wręcz poczucie królewskiej godności. Tym samym należy wspomnieć także o tym, że są one negatywnie nastawione na pewne reguły, rytuału, czy też systemy. Jednym słowem dosłownie wszystko, co jest w stanie zanegować twórcze myślenie.

Ponadto takie dzieci można wyróżnić po tym, że dokładnie zawsze mówią czego chcą, a także że nie można ich zdyscyplinować. Unikają towarzystwa osób, które teoretycznie nie wkraczają na ich poziom świadomości. Takich symptomów jest zdecydowanie więcej. Istnieje wiele źródeł oraz publikacji, w których dzieci z nadprzyrodzonymi zdolnościami zostały opisane. Jednak ta teoria dość mocno kłóci się z psychologią oraz psychiatrą. Istnieje również możliwość, że takie dzieci już od małego są wciągane w środowiska okultystyczne, dlatego wykazują się właśnie takimi cechami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lądowanie na Księżycu – prawda, czy jedno wielkie fałszerstwo?

W latach od 1966 do 1972, wszyscy Amerykanie zapierali dech w piersiach, czekając na niesamowitą wiadomość. Chcieli się przekonać, że...

Zamknij