Efekty do zdjęć

Piękne zdjęcie to nie tylko odpowiednio dobrane tło, czy wyjątkowo fotogeniczna modelka. Warto pamiętać przede wszystkim o odpowiednim sprzęcie, który nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pozwoli nam na stworzenie naprawdę niesamowitego zdjęcia! Często jednak to, co na pierwszy rzut oka wydawało nam się wręcz fantastycznym zdjęciem, w praktyce jest wyjątkowo nudne, a zdjęciu brakuje polotu. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju efekty do zdjęć, dzięki którym ożywimy i urozmaicimy nawet najnudniejsze zdjęcie.

Efekt retro

Motywem, który pasuje do wielu zdjęć, szczególnie tych wykonanych w zamyśle o nieco bardziej zamierzchłe czasy jest efekt retro. Mówiąc potocznie jest to efekt, który sprawia, że zdjęcie zrobione najnowszym aparatem przypomina raczej kadr z serialu naszego dzieciństwa czy wygląda do złudzenia jak fotografia naszych dziadków. Warto pamiętać jednak, że efekt ten nie pasuje do każdego zdjęcia – w połączeniu z nowoczesnym ubiorem czy tłem sprawi raczej, że efekt będzie przerysowany.

Efekt 3D

Jedną z najnowszych form i motywów wykorzystywanych w celu efektywnej obróbki zdjęć jest tak zwany efekt 3D. Efekt ten jest nie tylko efektywny i nowoczesny ale sprawia również, że nasze zdjęcie nabiera trójwymiarowości, a co za tym idzie – jest pełne nowoczesnego charakteru i stylu. Warto pamiętać jednak o tym, że efekt 3D jest dobry w niewielkich ilościach – przesadzenie z nim w zdjęciach typowo klasycznych może wyglądać wręcz karykaturalnie.

Upiększanie

Jednym z najczęstszych motywów wykorzystywanych podczas efektywnej obróbki zdjęć jest upiększanie i maskowanie. Oba te efekty pozwalają nie tylko na znaczną poprawę wyglądu postaci obecnych na fotografiach ale dają wręcz efekt nieskazitelności, który jest poszukiwany przede wszystkim w sferze modowej i sferze beauty. Jednakże tak samo jak w przypadku wyżej wymienionych efektów, pamiętać powinniśmy o tym, żeby z tym motywem również nie przesadzić – posiadanie pięknej cery czy wyjątkowo dużych oczu jest bowiem możliwe, choć wszystko powinno dziać się w granicach zdrowego rozsądku, który wykluczy ewentualną przesadę.

Redaktor Serwisu

copyright 2017

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nauka w malarstwie

Euklides, Heron z Aleksandrii, Ptolemeusz : dzieli ich od najstarszego do najmłodszego prawie 500 lat, a łączy ich jedno: nauka....

Zamknij