Efekty do zdjęć

Efekty do zdjęć

Piękne zdjęcie to nie tylko odpowiednio dobrane tło, czy wyjątkowo fotogeniczna modelka. Warto pamiętać przede wszystkim o odpowiednim sprzęcie, który nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pozwoli nam na stworzenie naprawdę niesamowitego zdjęcia! Często jednak to, co na pierwszy rzut oka wydawało nam się wręcz fantastycznym zdjęciem, w praktyce jest wyjątkowo nudne, a zdjęciu brakuje polotu. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju efekty do zdjęć, dzięki którym ożywimy i urozmaicimy nawet najnudniejsze zdjęcie.

Efekt retro

Motywem, który pasuje do wielu zdjęć, szczególnie tych wykonanych w zamyśle o nieco bardziej zamierzchłe czasy jest efekt retro. Mówiąc potocznie jest to efekt, który sprawia, że zdjęcie zrobione najnowszym aparatem przypomina raczej kadr z serialu naszego dzieciństwa czy wygląda do złudzenia jak fotografia naszych dziadków. Warto pamiętać jednak, że efekt ten nie pasuje do każdego zdjęcia – w połączeniu z nowoczesnym ubiorem czy tłem sprawi raczej, że efekt będzie przerysowany.

Efekt 3D

Jedną z najnowszych form i motywów wykorzystywanych w celu efektywnej obróbki zdjęć jest tak zwany efekt 3D. Efekt ten jest nie tylko efektywny i nowoczesny ale sprawia również, że nasze zdjęcie nabiera trójwymiarowości, a co za tym idzie – jest pełne nowoczesnego charakteru i stylu. Warto pamiętać jednak o tym, że efekt 3D jest dobry w niewielkich ilościach – przesadzenie z nim w zdjęciach typowo klasycznych może wyglądać wręcz karykaturalnie.

Upiększanie

Jednym z najczęstszych motywów wykorzystywanych podczas efektywnej obróbki zdjęć jest upiększanie i maskowanie. Oba te efekty pozwalają nie tylko na znaczną poprawę wyglądu postaci obecnych na fotografiach ale dają wręcz efekt nieskazitelności, który jest poszukiwany przede wszystkim w sferze modowej i sferze beauty. Jednakże tak samo jak w przypadku wyżej wymienionych efektów, pamiętać powinniśmy o tym, żeby z tym motywem również nie przesadzić – posiadanie pięknej cery czy wyjątkowo dużych oczu jest bowiem możliwe, choć wszystko powinno dziać się w granicach zdrowego rozsądku, który wykluczy ewentualną przesadę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nauka w malarstwie

Euklides, Heron z Aleksandrii, Ptolemeusz : dzieli ich od najstarszego do najmłodszego prawie 500 lat, a łączy ich jedno: nauka....

Zamknij