Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Według obowiązujących przepisów, każdy numer telefonu, bez względu na to, czy zawarliśmy umowę z operatorem, czy też posiadamy numer telefonu na kartę, musi być zarejestrowany. Ustawa antyterrorystyczna, zaostrzająca wymogi władz, odnośnie dostępu do informacji na temat użytkowników sieci komórkowych, wprowadziła od lutego 2017 r. obowiązek rejestracji numeru telefonu w bazie danych pod groźbą dezaktywacji.

Czy da się użyć karty sim niezarejestrowanej?

Zmiany weszły w życie, a numery, które nie zostały zarejestrowane w siedzibach operatorów, rzeczywiście zostały dezaktywowane. Jeśli od dawna nie używasz danej karty sim, a chcesz sprawdzić, czy numer jest aktywny, jest na to sposób. Przede wszystkim warto spróbować wykonać połączenie z użyciem sprawdzanej karty sim. Jeżeli numer został dezaktywowany, nie będzie możliwe użycie go w praktyce. Każda sieć komórkowa ma do dyspozycji odpowiednią procedurę, pozwalającą na uzyskanie odpowiedzi, czy numer jest zarejestrowany.

Sposoby na sprawdzenie numeru w każdej sieci.

Jeśli Twoja karta sim z numerem telefonu była kupiona w sieci Orange lub NJU Mobike, wystarczy wysłać sms o treści „numer” pod 80190.

Korzystałeś z sieci Play, Red Bull Mobile, Vikings Mobile? Możesz wysłać bezpłatnego sms o treści „REJESTRACJA” pod numer 111 lub wpisać na klawiaturze telefonu kombinację: *111*49*1#, a otrzymasz od sieci odpowiedź o aktualności Twojego numeru.

Wpisując na klawiaturze *100# oraz wybierając klawisz połączenia, użytkownicy T-Mobile i Heyah przekonają się, czy numer telefonu jest zarejestrowany.

Osoby, które wybrały kiedyś sieć Plus lub Plusz, powinny pod numer 80104 wysłać sms o treści „STATUS”, lub zadzwonić pod 601 102 601, wtedy otrzymają potwierdzenie aktywności swojego numeru.

Przez internet mogą sprawę rozwiązać użytkownicy Virgin Mobile, którzy powinni odwiedzić stroną www.virginmobile.pl oraz jej zakładkę Rejestracja numerów.

Jeśli numer jest nieaktywny…

Według ustawy, numery na kartę, które nie zostały zarejestrowane w przewidzianym terminie, nie będą aktywne, jeżeli więc z jakiegoś powodu rejestrację zaniedbaliśmy, musimy wybrać nowy numer, który będzie umożliwiał korzystanie z niego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego warto postawić na SEM?

Czy każda firma potrzebuje SEM? W dzisiejszych czasach coraz więcej firm pragnie być widocznymi ze swoimi produktami i usługami w...

Zamknij