Jak zgrać zdjęcia z iphone?

Jak zgrać zdjęcia z iphone?

Podczas zaplanowanych, a także spontanicznych wycieczek każdemu zdarzyło się wykonać świetne zdjęcie. Oczywiście większość osób chciałaby mieć ją na więcej niż jednym urządzeniu. W jaki zatem sposób przenieść zdjęcie na komputer?

Podłączenie urządzenia do komputera

Pierwszym krokiem jest podłączenie iPhone’a do komputera za pomocą odpowiedniego kabla USB. Jest to dokładnie ten sam kabel, którego każdy na co dzień wykorzystuje do ładowania swojego telefonu. W momencie, gdy oba urządzenia są już do siebie podłączone powinna zacząć działać technologia USB. Jest ona nie tylko szybka, ale również wyróżnia się bardzo dobrym czasem reakcji. Należy jednak odczekać spokojnie kilka chwil, aż urządzenie zostanie rozpoznane przez komputer, a system wyświetli okno Auto Play. Wtedy na ekranie będą widoczne różne opcje. Oczywiście mogą różnić się od siebie w zależności od wersji systemu MS Windows. Następnie trzeba wybrać co chce się zrobić.

W tym przypadku każdego interesuje opcja kopiowania zdjęć, dlatego należy nacisnąć w Importuj obrazy oraz wideo za pomocą systemu Windows. Właśnie taki napis pojawia się w okienku auto odtwarzania. W sytuacji, gdy auto odtwarzanie jest wyłączone, należy wejść do Mój Komputer, a następnie otworzyć iPhone, który znajduje się na liście podłączonych dysków oraz urządzeń. Wtedy trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie urządzenia, a później wybrać „Importuj obrazy i wideo”. Kolejnym krokiem jest wybranie folderu, w którym znajdują się zdjęcia, a także dane gotowe do skopiowania na komputer. Oczywiście możne je również zapisać jako domyślną lokalizację na przyszłość.

Informacje dodatkowe

Warto wiedzieć, że z iPhone’a można tylko i wyłącznie importować zdjęcia orz filmy, które zostały nagrane za pomocą wbudowanej kamery albo przesłane do telefonu przez Bluetooth. Nie jest możliwe przeniesienie danych, które pochodzą ze sklepu iTunes. Należy również mieć na uwadze, że w trakcie pobierania lub importowania zdjęć z telefonu komórkowego do komputera część filmów albo zdjęć mogą zostać obrócone o 90 stopni. W przypadku, gdy po wejściu do folderu pamięci masowej urządzenia nie są widoczne dane trzeba koniecznie upewnić się czy sterownik wsparcia urządzeń mobilnych Apple jest zainstalowany oraz aktywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Programy do przerabiania zdjęć

Szczególnie początkujący i pasjonaci szukają w Internecie wskazówek, jak powinni udoskonalić swoje dzieła. Bez znaczenia jest, czy to zdjęcia, digital...

Zamknij