Jaszczur, czyli znany reptilianin

Jaszczur, czyli znany reptilianin

Reptilianie i szaraki wzbudzają ogromne zainteresowanie wszystkich tych, których chociaż w niewielkim stopniu ciągnie tematyka fantasy. Tym razem skoncentrujemy się na Jaszczurze – postaci znanej z komiksów poświęconych słynnemu Spider Manowi.

Kim jest Jaszczur?

Jego prawdziwe nazwisko to Curt Connors. Przyszedł na świat w Coral Gables mieszczącym się na amerykańskiej Florydzie. Pracował jako chirurg. Niestety, na wojnie stracił prawą rękę. Po powrocie do normalnego świata postanowił zająć się badaniami, a jego głównym celem było wypracowanie możliwości odrastania kończyn, która to cechuje gady. Udało mu się opracować eksperymentalne serum, bazując przy tym na DNA gadów. Spożycie serum sprawiło, że utracona na wojnie ręka odrosła. Niestety, nie obyło się bez skutków ubocznych. Po upływie pewnego czasu Curt stał się Jaszczurem.

Jaki jest jako człowiek, a jaki jako Jaszczur?

Curt to osoba miła, pomocna, uczynna i w żaden sposób nie szkodząca innym. Kiedy jednak staje się Jaszczurem, zupełnie się zmienia. Jego celem jest wówczas zamienianie napotkanych ludzi w jaszczury. Wszystko po to, aby powstała cywilizacja jaszczurów, która unicestwi ludzi. Po powrocie do postaci człowieka stara się zrobić wszystko, aby jego alter ego w postaci Jaszczura nie przejęło nad nim władzy.

Jak wygląda i jakie ma moce?

Po przybraniu postaci Jaszczura Curt ma przeszło dwa metry wzrostu. Jego cechą charakterystyczną jest niezwykle długi, a jednocześnie bardzo silny ogon. To właśnie on jest jego podstawową bronią. Swoim wyglądem przypomina jaszczurkę. Niektórzy mówią, że jest podobny do dinozaura. Odznacza się niezwykłą szybkością i zwinnością. Ma bardzo długie pazury, co pozwala mu wspinać się po ścianach.

Jaszczur to tylko jeden z wielu przykładów istotnych określanych jako reptilianie, które spotkać można w literaturze i filmie. Popularność tematyki fantasy sprawiła, że jest ich zdecydowanie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Reptilianie i szaraki, czyli o co w tym wszystkim chodzi

Zatwardziali miłośnicy tematyki SiFi z pewnością mogą pochwalić się rozległą wiedzą dotyczącą rozmaitych istot, których w rzeczywistym świecie nigdy nie...

Zamknij