Lądowanie na Księżycu – prawda, czy jedno wielkie fałszerstwo?

Lądowanie na Księżycu – prawda, czy jedno wielkie fałszerstwo?

W latach od 1966 do 1972, wszyscy Amerykanie zapierali dech w piersiach, czekając na niesamowitą wiadomość. Chcieli się przekonać, że to właśnie ich Rodak po raz pierwszy stanie na naszym naturalnym satelicie. Rzeczywiście misja Apollo ukończyła się pozytywnie. Jednak i w tym temacie nie brakuje teorii spiskowych.

Przygotowania na lądowanie na Księżycu amerykańskich astronautów, były prowadzone już od 1961 roku. Właśnie wtedy również zaczęto wysyłać tak zwane loty próbne. Zanim na Księżyc dotarł człowiek, takich lotów miało się odbyć aż 6. Oczywiście projekt pochłoną dziesiątki miliardów dolarów.

Dlaczego Amerykanie nałożyli sobie bardzo krótki termin na zrealizowanie tego projektu? Przede wszystkim dlatego, ponieważ nie chcieli zostać wyprzedzeni przez ówczesny Związek Radziecki. Jak wiadomo w tamtych czasach cała Rosja była już na bardzo wysokim poziomie w przemyśle rakietowym.

Niestety nie wszystkie próby w misji Apollo zakończyły się pozytywnie. Do tragedii doszło podczas misji Apollo 1, kiedy zginęła cała załoga w wyniku pożaru. Dokładnie 16 lipca 1969 roku wystrzelono rakietę z misją Apollo 11, której miało udać się dotrzeć na Księżyc. Powrót na Ziemię udał się 24 lipca 1969 roku.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że istnieje również wiele teorii spiskowych związanych z lotem na naturalną satelitę. Ponieważ istnieją pewne doniesienia, że tak naprawdę astronauci, nigdy nie dotarli na Księżyc. A całe zajście było jedną wielką mistyfikacją.

Czemu są takie podejrzenia? Przede wszystkim dlatego, że takie zajście miało być wyreżyserowane w studio, skąd nadawano transmisję na całą Amerykę. Okazuje się nawet, że sondaże przeprowadzone wśród Amerykanów wykazują aż 6 procent osób niewierzących w prawdziwy lot. Wśród zarzutów wymienia się między innymi brak widocznych gwiazd na zdjęciach, jak i również brak panoramy Księżyca. Ujęcia są tylko jednostronne, a nie z ręki astronauty pokazującej cały księżyc. Ponadto pod znakiem zapytania zostawia się również fakt, że od tamtego momentu, do dnia dzisiejszego żaden inny człowiek nie dotarł na Księżyc. Chociaż po 50 latach technologia nie ma sobie równych do tego, co było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Teorie spiskowe – próba wyjaśnienia tajemniczych wydarzeń

Im więcej mamy do czynienia z przesyłem różnych informacji, tym również możemy spotkać większą ilość oponentów. Każdy z nich patrzy...

Zamknij