Najpopularniejsze teorie spiskowe dotyczące kosmitów.

Najpopularniejsze teorie spiskowe dotyczące kosmitów.

Istoty potencjalnie żyjące na innych planetach od dawien dawna poruszały ludzką wyobraźnię i są stałymi gośćmi tak dzieł kultury, jak filmy i powieści science-fiction, jak i przedmiotem rozważań uczonych. Siłą rzeczy na ten temat powstało również wiele spekulacji i mitów. Poznajmy najpopularniejsze teorie spiskowe dotyczące kosmitów.

Ukryta prawda

Bodaj najbardziej rozpowszechniona teoria głosi, że przybysze z innych planet naprawdę istnieją i odwiedzają naszą planetę, jednakże rządy wszystkich państw ukrywają ten fakt, starając się zacierać wszelkie ślady ich bytności na Ziemi i dyskredytując wszelkie doniesienia świadczące o ich odwiedzinach. Jako powód tych działań jedni wskazują na chęć ochrony przez władze zwykłych ludzi, niegotowych jeszcze według nich na poznanie innych, inteligentnych form życia, inni zwolennicy tego poglądu sugerują bardziej złowieszcze cele polityków – mieliby oni współpracować z obcymi i zachowywać całą otrzymaną od nich zaawansowaną technologię dla siebie.

Roswell

Inna teoria opowiada o zajściu na jednej z farm nieopodal Roswell w Nowym Meksyku. 2 lipca 1947 roku rozbił się tam świetlisty obiekt przypominający spodek, czego świadkami byli właściciel gruntu wraz z żoną. Wrak został zabrany do pobliskiej bazy wojskowej w celu przebadania, a pułkownik William Blanchard przekazał prasie informacje, że faktycznie odnaleziono wrak latającego spodku. Jednakże niedługo potem generał Roger Ramey zdementował te sensacje, stwierdzając, że w rzeczywistości na ziemię spadł balon meteorologiczny, pokazał także jego szczątki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Sprawie tajemniczości dodaje fakt, że pułkownik dowodzący bazą w trakcie zdarzenia i tuż po nim wyjechał na urlop, gdy tylko dziennikarze wyrazili chęć przeprowadzenia z nim wywiadu, zaś przybyły na jego miejsce oficer zaginął niedługo potem, po rozbiciu się jego samolotu w Trójkącie Bermudzkim.

Porywacze i eksperymentatorzy

Wśród zwolenników poglądu o odwiedzaniu naszej planety przez kosmitów jest spora grupa jasno stwierdzająca, w jakim celu to robią – przybysze z obcych planet mieliby jakoby porywać ludzi na pokłady swoich statków, a później na nich eksperymentować, by zbadać i pozyskać nasze DNA. Same porwania często są opisywane jako wciągnięcie przez niewidzialną siłę pośród blasku świateł do środka latającego talerza, później zaś ofiary zazwyczaj tracą przytomność i pamiętają jedynie przebłyski z całego zajścia, co ciekawe, niektórzy znajdowali po wszystkim małe blizny i ranki na swoim ciele, mające potwierdzić prawdziwość ingerencji obcych.

Prawdopodobnie jeszcze przez długi czas nie poznamy odpowiedzi na pytanie czy jesteśmy sami we Wszechświecie. Ta kwestia to jedno z najbardziej palących zagadnień zajmujących ludzkie umysły i jedna z odwiecznych zagadek naszego gatunku, teorie spiskowe dotyczące kosmitów na pewno nie będą więc traciły na popularności jeszcze przez długi czas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Teorie spiskowe związane z gwiazdami muzyki.

Największe gwiazdy muzyki mają miliony fanów na całym świecie, trudno więc się dziwić, że wokół tak popularnych osobowości, o których...

Zamknij