Dodaj zdjęcie Zobacz nagrody

Aktualności: Kategoria główna

Znamy już wszystkie wyróżnione prace V edycji Foto-Festiwal.pl

2013-08-27 10:30
Administrator Serwisu
Ilość wyświetleń: 8344

Poniżej prezentujemy pełną listę wyróżnionych prac z piątej edycji konkursu Foto-Festiwal.pl. Jak szybko zauważycie, zdecydowaliśmy się lekko zmienić formułę, co było spowodowane chęcią docenienia większej ilości zdjęć, które w pełni zasługiwały na pochwały i kilka słów od naszych jurorów. A wybór nie był prosty, w niektórych przypadkach decydowały absolutnie minimalne detale.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, jak również osobom, które oceniały fotografie i komentowały je. Dziękujemy również jurorom, którzy poświęcili temu niezliczone ilości czasu oraz przede wszystkim naszemu sponsorowi głównemu, marce Ricoh, który zadbał o to, aby najlepsi fotografowie z naszej witryny zostali odpowiednio nagrodzeni, najwyższej jakości sprzętem.

Wyróżniliśmy po pięć zdjęc z każdej z piętnastu kategorii konkursowych. Były to naszym zdaniem prace najlepsze, zasługujące na pełne uznanie, które śmiało moglibyśmy przesyłać do eventów o prestiżu jeszcze znacząco nas przewyższającym (co zresztą uczynimy!).

Nie przedłużając, zapraszamy Was do przeglądania ich i komentowania naszych wyborów. Liczymy, że będziecie w pełni zadowoleni, tak jak jesteśmy my!

 

WSCHÓD/ZACHÓD

PORY ROKU

DZIECI

ARCHITEKTURA/ZABYTKI

PRZYRODA

KRAJOBRAZY

PORTRET

MAKRO

CZARNO-BIAŁE

FOTOGRAFIA NOCNA

EMOCJE

SPORT/WYDARZENIE/REPORTAŻ

GRAFIKA/FOTOMONTAŻ

FOTOGRAFIA STUDYJNA

ZWIERZĘTA

Raz jeszcze serdecznie Wam gratulujemy! Dziękujemy za tak duże zaangażowanie! Wkrótce poinformujemy Was dodatkowo o finalnych wyróżnieniach, które przyznamy jedynie trójce autorów.

Z wyrazami szacunku,

Ekipa i jurorzy Foto-Festiwal.pl

powrót

Komentarze


2013-08-27 11:34
0

Jeśli przekręciliśmy jakąś nazwę bądź nazwisko/link, to serdecznie prosimy o pilne zwrócenie uwagi :)
2013-08-27 12:21
5

Skoro mieliście własną komisję, to po jaką cholerę daliście możliwość oddawania głosów skoro była nic nie warta?
Wybraliście Wy a nie ludzie którzy oddawali swój głos...
Bez sensu te wasze konkursy!
2013-08-27 13:58
-3

Głosy bierzemy pod uwagę przy wyborze zdjęć tygodnia (na tej podstawie są wybierane), do tego dochodzą konkursy z wyróżnieniami widowni etc.
2013-08-27 14:37
3

Dziwne, było głosowanie. Konkursy tygodnia były wyszczególniane specjalnym dopiskiem, a te ogólne, brały udział w konkursie ogólnym. Niektóre prace które wygrały nie mają nawet zebranych 5 głosów, a te które mają po ponad 20 nawet nie zasłużyły na wyróżnienie. Dziwne macie tu zasady, a w opisie konkursu było zupełnie co innego "głosowanie trwa do ....." a nie "jury wybierze najlepsze prace do...." Gratulacje dla organizatorów! :)
2013-08-27 18:32
-3

To już czwarta edycja konkursu z dokładnie takimi samymi zasadami :) a czas na dodanie prac trwał od 20.5 do 20.08 więc to nie miało znaczenia, czy miały 100 głosów, czy 1.

Mimo wszystko dziękujemy za komentarze i pozdrawiamy.
2013-08-27 20:09
1

Głupie tłumaczenie, że to już czwarta edycja na tych zasadach.
Widocznie w poprzednich trzech edycjach nikt nie miał zastrzeżeń.
Niestety ale w opisie konkursu nie piszecie jasno i klarownie, a później wymyślacie sobie jakieś jury nie wiadomo skąd wzięte i czym się sugerując wybieraniem zdjęć.
Daliście ludziom możliwość głosowania więc czemu na podstawie oddanych głosów nie było wyników?
Jakiś macher tu poszedł i widocznie w poprzednich edycjach też.
Przykro mi to stwierdzić ale kicha z Was a nie organizatorzy!!
Żebyście chociaż napisali w opisie jak to na prawdę będzie wyglądało... ehhh
2013-08-27 21:33
1

Gratulacje dla zwycięzców wygrali w przewadze moi faworyci.
2013-08-28 07:46
0

Wszystko jest zgodne z punktem 2.6. regulaminu: "Termin rozwiązania konkursu - Po zamknięciu kategorii konkursowych (t.j. 20.08.2013) jury w ciągu 7 dni wybierze zwycięzców poszczególnych kategorii oraz 3 laureatów nagród głównych."
2013-08-28 09:18
2

Myślałam że w kategorii emocje chodzi o prawdziwe emocje np. jak na zdjęciu dzieciaka skaczący w tłum...a nie stań w trawie weź skrzypce, a ja zrobię Ci zdjęcie, lub przytulmy się i zapozujmy... - nie oceniam fotografii, tylko ich dopasowanie do kategorii. O ile autor podchodzi do tematu subiektywnie to Jury powinno podchodzić obiektywnie i to weryfikować.
Emocje to z reguły coś spontanicznego lub nagłego, będące wynikiem zaistniałej sytuacji w danej chwili w wyniku czego człowiek podlega radości, smutkowi, złości...więc moje pytanko. Co za emocje widać na pozowanym zdjęciu skrzypaczki ?? taka moja refleksja odnośnie ocen jury, 70-80 % zasługuje na te wyróżnienia, natomiast jest kilka "mocnych" pozycji, które naprawdę ciężko zrozumieć, kto i dlaczego oceniał w ten sposób :))
2013-08-28 10:43
2

Sądzę, że poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, każde z wyróżnionych zdjęć zasługuje na uwagę.
Jestem jedynie nieco rozczarowany, że moje zdjęcie "Co ma krowa do wiatraka?" które znalazło uznanie i było zdjęciem miesiąca na portalach rosyjskich i niemieckich nie znalazło uznania w tym konkursie - taki mały smuteczek ...
2013-08-28 12:30
1

Pięknie dziękuję za wyróżnienie :)
2013-08-28 13:18
1

Gratulacje wszystkim :)
2013-08-28 17:07
0

Wypowiedź administratora jest godna pożałowania. Można to odebrać w ten sposób że glosy można sobie włożyć w tył.., bo i tak nie znaczą. Pytam się tylko po co w XXI wieku w dobie społeczeństwa internetowego organizuje się konkurs gdzie ludzie (zaproszeni przez znajomych) oddając głos na zdjęcia, które się im podobają w nadziei, że owe głosy coś znaczą.
Po jaką cholerę ta cała akcja na FB - macie po prostu głos ludzi w głębokim poważaniu.

Zawiodłem się bardzo na tej społeczności - nie wrócę tu.

Ps. Masa zdjęć została w ogóle nie zauważona, a są na wiele wyższym poziomie niż wybrane. Pogratulować gustu dla pań i panów ekspertów.
2013-08-28 17:25
0

moim zdaniem dobrze że to nie był jeden z tych kolejnych konkursów "popularności" i promowania swojej osoby wśród swoich ziomków, przecież wiadomo o co zwykle chodzi....... świetnie że jury to grupa niezależnych ludzi. W regulaminie też było to opisane.
2013-08-28 18:28
0

dziekuje za wyroznienie, Czy osoby wyroznione dostaną jakiś dyplom pocztą?


[edycja od moderatora: zwycięzcy kategorii i całej edycji otrzymają dyplomy pocztą]

2013-08-28 18:50
0

To dobrze, że wybierało niezależne jury (tak zresztą było od początku powiedziane w regulaminie).
Gratuluję wszystkim wyróżnionym! Zasłużone!
2013-08-28 19:34
1

Brałem udział we wszystkich poprzednich edycjach oprócz tej gdyż uznałem po ostatniej iż nie wyślę więcej zdjęć na ten konkurs. W poprzedniej edycji gdy komuś się zwróciło uwagę na błąd lub wskazało jakieś niedociągnięcia to ja i kilka innych osób zostaliśmy zwyzywani od hejterów. Do adminów też nie można się nic odezwać, a gdzie to jury ? Może tak ich chociaż przedstawić i opisać parę słów jakie mają osiągnięcia w np fotografii lub innych sztukach plastycznych? Mam wrażenie iż zebrało się dwóch panów, założyli sobie stronę z konkursem, znaleźli sponsorów a że fotografia dobrze się sprzedaje to uznali iż bedzie to konkurs fotograficzny. I tutaj fotografia się kończy!!! Reszta to wyimaginowane jury którego prawdopodobnie nie ma lub są to osoby nie związane z branżą. Wola organizatorów jest jedna uzbierać kaskę z SMS-ów i broń cię .... abyś coś złego powiedział na temat gniotów które są wstawiane przez ludzi pstrykająych u cioci na imieninach. Wiele jest prac godnych uwagi , ba nawet świetnych ale tak jak ktoś napisał wcześniej po prostu są niezauważone. Gratuluję (świadomym fotografom) wygranych, reszczie wiele pokory do krytyki własnych prac, a organizatorom zorganizowania konkursu na wysokim poziomie bo jak na razie to na wysokim poziomie są tylko niektóre fotografie tutaj wstawiane przez znane nazwiska.


[edycja od moderatora: przy szóstej edycji bardziej to sprecyzujemy, aby uniknąć tych wątpliwości. Postaramy się spełnić te oczekiwania]

2013-08-28 20:47
0

Oczekuję odpowiedzi na zadane pytanie bo ciekawa jestem uzasadnienia:
Jakie emocje pokazuje skrzypaczka pozująca na łące, albo pozująca para - czy w jury był ktoś kto NAPRAWDĘ zna się na fotografii
W/w fotografie już pod względem czysto fotograficznym (kadrowaniem, ekspozycją) itp. są dosyć dalekie do ideału a emocje na nich żadne, chyba że stres żeby w coś nie wdepnąć na łące....
2013-08-28 20:57
1

Dajcie na luz .. to świeżyzna konkursik i zanim się rozwinie minie parę dobrych lat. Jeden z poprzedników pisaL o głosach widowni ... jesli chcesz wygrać daj na 50mm i tp konkursiki smsowe (masz duzo kolewgów masz pierwsze miejsce) Każdy prestiżowy konkurs - nasz jak i zagraniczny ma grono Jury i to oni decydują kto i jak i gdzie. Tak powinno być . A kto zasiada w jury to już sprawa organizatora.
2013-08-29 06:51
0

Gratuluję wszystkim wyróżnionym.
Co do głównych laureatów mój faworyt na miejscu trzecim(mz każde jego zdjęcia zasługiwało na miejsce pierwsze)Co do reszty....hm....o gustach się nie dyskutuje:)

Organizacyjnie tragedii nie ma.Najlepiej byłoby zlikwidować ocenianie i atmosfera byłaby lepsza.Ale rozumiem ,że organizatorom się to nie opłaca,bo zmniejszy się zainteresowanie i dochody z konkursu.Więc może chociaż zablokować ocenianie własnych zdjęć,bo to kompletna żenada.I trochę więcej kontroli nad kontami użytkowników którzy wpadają tu tylko po to żeby się mścić,bo ktoś wystawił konstruktywny komentarz pod jakimś"dziełem"
Poza tym rola ambasadorów dla mnie niejasna...większość przespała prawie całą edycję:):)

Ogólnie bawiłam się dobrze...dziękuję za wyróżnienia....pozdrawiam
2013-08-29 10:23
1

@Kamila Jasiak - nasza grupa wybrała w ten sposób i była to kwestia punktacji wewnętrznej i uzasadnienia konkretnych prac. Odebraliśmy zwycięskie zdjęcie jako bardzo emocjonalne i to było priorytetem. Dotyczyło to również wszystkich innych.

Obiecujemy rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" dotychczasowym metodom. Od dnia jutrzejszego bierzemy się za dalsze modernizacje o których będziemy informować.

@Maria - usunięcie głosów bierzemy akurat pod uwagę, aby nie było kwestii o których piszesz.

Wiemy, że nie da się dopasować wszystkim, ale bierzcie pod uwagę, że to było 1500 różnych prac - nie mogliśmy nagrodzić czy wyróżnić wszystkich :)
2013-08-29 10:28
1

Gratulacje.

Nie wiem czemu niektorzy sie w ogole burzą skoro od początku było zaznaczone że wybierają jurorzy i tak było we wszystkich edycjach które kojarze :) prace zawsze są wybierane dobrze.
2013-08-29 10:43
1

Cudowne są te prace, jeszcze lepsze niż w poprzedniej edycji!!!
2013-08-29 11:11
0

No cóż... nimfa ze skrzypcami na sielankowej łące zawsze wywołuje jakieś emocje, ale tutaj chyba chodzi o to czy zdjęcie, dana sytuacja na nim przedstawia, ukazuje emocje bo jeśli to jest w ten sposób oceniane to nie tędy droga....
Były takie 2 zdjęcie piesków ze schroniska tutaj, jak tym tokiem patrząc to one powinny wygrać, bo chociaż były fotograficzną miernotą to każdemu się szkoda tych psiaków robiło i były jakieś emocje przy ich oglądaniu....więc czemu nie one wygrały?? tak odbieram to tłumaczenie, a jak to jury jednogłośnie podjęło decyzję to tym bardziej niepokojące....
Ze zdjęciami BDB nie ma problemu z wyborem bo czy amator czy profesjonalista widzi ze fota jest BDB - patrz. np zdjęcie "Łowca", ale gorzej widzę już z ocenami zdjęć gdzie trzeba połączyć pewne emocje i przekazy z przesłaniem i zamiarem autora z jednoczesnym uwzględnieniem pewnych żelaznych zasad fotografii (pewnie że czasem można odbiegać od tych zasad ale w uzasadnionym zamiarze i przypadku) Rozpisuję się tak bo szumnie się to nazywa FotoFestiwal w sumie 1500 tys prac, ale naprawdę z 20% decyzji dla mnie absolutnie niezrozumiałych, tym bardziej że podejmowane przez grupę ludzi a nie jedną osobę...brak chyba było w jury 1-2 osób które by potrafiły walnąć pięścią w stół i ogarnąć towarzystwo ;) pozdrawiam i powodzenia na przyszłość i gratuluję wyróznionym i zwycięzcą (tym 80 % ;)
2013-08-30 17:03
0

Gratulacje dla zwycięzców!! Poziom konkursu był naprawdę wysoki i jury miało napewno ciężki orzech do zgryzienia.

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz, musi się zalogować. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.


Najnowsza Aktywność:

Patka Aparatka dodała swoją ocenę do zdjęcia Liliana
Patka Aparatka dodała zdjęcie Liliana
emilia skucińska dodała swoją ocenę do zdjęcia ćwiczenia pożarnicze
Paul Wranka dodał/a komentarz do zdjęcia My love..my everything

Najaktywniejsi użytkownicy w ostanim miesiącu

Wszelkie prawa zastrzeżone
Foto-Festiwal 2011r.

Realizacja: Siedem.pl
MainPage designed by VisionTrust