Programy do przerabiania zdjęć

Programy do przerabiania zdjęć

Szczególnie początkujący i pasjonaci szukają w Internecie wskazówek, jak powinni udoskonalić swoje dzieła. Bez znaczenia jest, czy to zdjęcia, digital arty czy gryzmoły na kartce. Z pomocą przychodzą profesjonalne programy, które zajmą się wszelkimi problemami związanymi z obróbką zdjęć i szeroko rozumianym artyzmem.

Najlepsze programy do przerabiania zdjęć

Najpopularniejszym narzędziem, na którym ucząc się podstaw dzieci w szkole jest GIMP. Program, o którym wielu słyszało, pomimo swej pozornoj prostoty daje całkiem spore możliwości, jeśli chodzi o poprawianie zdjęć. Edycja kolorów, retuszowanie niedoskonałości, klonowanie, to wszystko wchodzi w usługę GIMP-a. Co ważniejsze, produkt jest całkowicie darmowy i można go bez trudu pobrać z Internetu. Kolejną zaletą wyboru GIMP-a jest szeroko rozbudowane zaplecze GIMP-a z tutorialami i instrukcjami w języku polskim. Stanowi to ogromne ułatwienie dla osób nie posługujących się biegle językiem angielskim albo po prostu nie przepadającym za nim z jakichś powodów. Nie jest to może narzędzie najwyższych lotów, ale do podstawowych przeróbek o dobrym, porządnym efekcie wystarczy jak najbardziej.

Photoshop ( w skrócie PS) to drugie równie popularne narzędzie, jednak jego możliwości są nieporównywalnie większe od tych standardowych oferowanych przez GIMP-a. Najnowsza wersja umożliwia na przykład inteligentne zaznaczanie ostrych krawędzi, takich jak sierść, włosy, czy włókna, co w normalnym programie jest niemożliwe, albo przebiega bardzo żmudnie i jest niedokładne z reguły. Ponadto stworzono możliwość usuwania obiektów z uwzględnieniem ich zawartości. Wprowadzono wiele nowych narzędzi typu content aware-tool, a także ulepszono szereg starszych, stwarzając udoskonalone wersje. Rozszerzony interfejs do pracy z Grafikami 3D otwiera zupełnie nowe możliwości. Program obsługuje grafikę wektorową. Niestety, w odróżnieniu od GIMP-a, PS posiada licencję testową, co oznacza, że w praktyce możemy pobrać go jedynie na określony okres czasu i korzystać z wszystkich jego możliwości, a po upływie tego czasu należy albo zadowolić się okrojoną wersją, albo wykupić pełen pakiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego warto używać filtrów do zdjęć?

W dobie powszechnej Internetyzacji bez skrępowania wrzucamy nasze zdjęcia na portale społecznościowe, dbając wcześniej o ich odpowiednią obróbkę. Dzięki narzędziom,...

Zamknij