Programy do przerabiania zdjęć

Szczególnie początkujący i pasjonaci szukają w Internecie wskazówek, jak powinni udoskonalić swoje dzieła. Bez znaczenia jest, czy to zdjęcia, digital arty czy gryzmoły na kartce. Z pomocą przychodzą profesjonalne programy, które zajmą się wszelkimi problemami związanymi z obróbką zdjęć i szeroko rozumianym artyzmem.

Najlepsze programy do przerabiania zdjęć

Najpopularniejszym narzędziem, na którym ucząc się podstaw dzieci w szkole jest GIMP. Program, o którym wielu słyszało, pomimo swej pozornoj prostoty daje całkiem spore możliwości, jeśli chodzi o poprawianie zdjęć. Edycja kolorów, retuszowanie niedoskonałości, klonowanie, to wszystko wchodzi w usługę GIMP-a. Co ważniejsze, produkt jest całkowicie darmowy i można go bez trudu pobrać z Internetu. Kolejną zaletą wyboru GIMP-a jest szeroko rozbudowane zaplecze GIMP-a z tutorialami i instrukcjami w języku polskim. Stanowi to ogromne ułatwienie dla osób nie posługujących się biegle językiem angielskim albo po prostu nie przepadającym za nim z jakichś powodów. Nie jest to może narzędzie najwyższych lotów, ale do podstawowych przeróbek o dobrym, porządnym efekcie wystarczy jak najbardziej.

Photoshop ( w skrócie PS) to drugie równie popularne narzędzie, jednak jego możliwości są nieporównywalnie większe od tych standardowych oferowanych przez GIMP-a. Najnowsza wersja umożliwia na przykład inteligentne zaznaczanie ostrych krawędzi, takich jak sierść, włosy, czy włókna, co w normalnym programie jest niemożliwe, albo przebiega bardzo żmudnie i jest niedokładne z reguły. Ponadto stworzono możliwość usuwania obiektów z uwzględnieniem ich zawartości. Wprowadzono wiele nowych narzędzi typu content aware-tool, a także ulepszono szereg starszych, stwarzając udoskonalone wersje. Rozszerzony interfejs do pracy z Grafikami 3D otwiera zupełnie nowe możliwości. Program obsługuje grafikę wektorową. Niestety, w odróżnieniu od GIMP-a, PS posiada licencję testową, co oznacza, że w praktyce możemy pobrać go jedynie na określony okres czasu i korzystać z wszystkich jego możliwości, a po upływie tego czasu należy albo zadowolić się okrojoną wersją, albo wykupić pełen pakiet.

Redaktor Serwisu

copyright 2017

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego warto używać filtrów do zdjęć?

W dobie powszechnej Internetyzacji bez skrępowania wrzucamy nasze zdjęcia na portale społecznościowe, dbając wcześniej o ich odpowiednią obróbkę. Dzięki narzędziom,...

Zamknij