Smugi chemiczne – prawda czy fałsz?

Smugi chemiczne – prawda czy fałsz?

W internecie coraz częściej możemy natrafić na materiały dotyczące smug chemicznych. Użytkownicy sieci przestrzegają, że nad naszymi głowami rozpylane są szkodliwe substancje. Czy ta teoria spiskowa kryje w sobie ziarno prawdy czy też jest czystym wymysłem?

Zgodnie z teoriami spiskowymi dotyczącymi chemtrails – smug chemicznych – wdychanie substancji rozpylanych przez samoloty może przynieść zgubne skutki. Słowo „chemtrails“ pochodzi od angielskiego zwrotu „chemical trails“ – czyli „ślady chemiczne“. W odróżnieniu od produkowanych przez zwykłe samoloty odrzutowe smug kondensacyjnych smugi chemiczne mogą utrzymywać się w powietrzu przez bardzo długi czas. Niektórzy uważają, że chemtrails zawierają środki zmniejszające płodność, a ich rozpylanie to jeden ze spososób, w jaki rządy próbują kontrolować rozmiar ludzkiej populacji. Inni twierdzą, że substancje te wpływają na nasz system nerwowy osłabiając naturalną ostrożność i opór wobec manipulacji. Są zatem jedną z wielu metod kontroli społeczeństwa. Jeszcze inni utrzymują, że chemtrails są rodzajem broni biologiczno-chemicznej wykorzystywanej przez wrogie państwa i organizacje w celu podtruwania obywateli nieprzyjaźnie nastawionych państw. Nie jest jasne, jakie konkretne substancje miałyby być rozpylane przez samoloty. Większość naukowców zdecydowanie odrzuca teorie dotyczące chemtrails, jednak nie brakuje sceptyków wskazujących na niewiarygodność badaczy, którzy mogą być na usługach ludzi zamawiających szkodliwe opryski. Zwolennicy teorii spiskowej zwracają uwagę, że chemtrails powstają przede wszystkim na skutek przelotów samolotów wojskowych. Z pewnością obserwowanie nieba usianego chemicznymi smugami zasiewa w sercach wielu osób ziarno niepewności. Wątpliwości wciąż się mnożą, a odpowiedzi na zadawane pytania nadal brakuje i mało prawdopodobne, abyśmy doczekali się ich w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego świętujemy HALLOWEEN

W tym artykule rozważamy, dlaczego świętujemy Halloween, jego historię i różne sposoby różnych krajów uczestniczących w tej rocznej okazji. Co...

Zamknij