Sukces stron w internecie

Sukces stron w internecie

W przeszłości szukając różnych informacji pierwszym miejscem, do którego kierowali się ludzie była biblioteka. Książki były niezastąpionym źródłem wiedzy i nadal się z nich korzysta, niestety w coraz mniejszym stopniu. Teraz od razu włącza się komputer i wyszukiwarkę internetową.

Wyszukiwarka Google

Najpopularniejszym miejscem pełnym informacji jest obecnie wyszukiwarka Google. Wpisując daną frazę wyświetla kilkanaście stron pełnych linków odpowiadających naszemu problemowi. Uznaje się, że im dalszy numer strony tym odnośnik, do którego jest odwołanie ma mniej wspólnego z szukanymi przez nas informacjami. Pierwsze linki są więc częściej odwiedzane od tych na dwudziestej czy trzydziestej stronie.

Właściciele serwisów i stron internetowych

Blogi, portale i serwisy internetowe powstają współcześnie z różnych powodów. Niektóre z powodu podzielenia się zdobytymi informacjami, inne chcąc zdobyć popularność lub jako sposób na zarobek. Im więcej ludzi wchodzi na daną stronę internetową tym lepiej, ale duży wpływ na to ma pozycja naszej strony w wyszukiwarce Google. Dlatego im wyżej znajduje się na liście odnośnik tym lepiej. Tylko jak tego dokonać?

Od czego zależy pozycja w Google?

Pierwotne pozycjonowanie polegało na częstości pojawiania się danych słów na stronie internetowej. Im większa była ich ilość tym pozycja była wyższa. Niestety stwarzało to pewien zasadniczy problem. Można byłoby w poście, nagłówku, tytułach linków i innych miejscach wpisać wyłącznie jedną frazę, a przy wyszukiwaniu pojawiałaby się na jednej z pierwszych pozycji. Takie rozwiązanie przestało mieć sens więc w efekcie pozycja w Google zależy teraz od czego innego. Ówcześnie po pierwsze sprawdza się czy strony na dany temat zawierają rzetelne informacje. Jeśli tak to im więcej ludzi zagląda na taką stronę tym jego pozycja wzrasta. W efekcie zyskuje popularność, a im jest ona większa z zachowaniem wspomnianych już zasad tym w końcu znajdzie się na pierwszym miejscu.

Pozycja Google może nie wydawać się ważna dla przeciętnej osoby, ale dla użytkowników internetu stanowi ona podstawę funkcjonowania. Szukając informacji wchodzi się w pierwsze wyświetlające się nam linki. Nie ma więc nic dziwnego, że zaczynając prowadzić własną stronę internetową chcemy by pojawiała się ona jako jedna z pierwszych w wyszukiwarce Google. W końcu to pozycja w Google definiuje w pierwszej kolejności popularność w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak mrozić grzyby?

Do mrożenia można użyć wszystkich gatunków grzybów leśnych o zwartym miąższu. Okazy prawdziwków, kozaków i podgrzybków powinny być młode, nieuszkodzone...

Zamknij