Szkoła programowania w Krakowie – jak uzyskać dofinansowanie do kursu programowania?

Szkoła programowania w Krakowie – jak uzyskać dofinansowanie do kursu programowania?

Wielu ludzi marzy o programowaniu, lecz nie wie jak zacząć. Otóż początek kodowania wcale nie musi być trudny, skomplikowany i drogi. Aby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, potrzeba komputera – może to być komputer stacjonarny, jak i laptop – oraz dużo wolnego czasu. Nauka programowania jest procesem, który wymagać będzie od nas ogromu uwagi i jeszcze większej ilości praktyki. Ćwiczenie kodowania jest elementem niezbędnym, by stać się dobrym i wartościowym na rynku programistą. Od czego zatem zacząć?

Od czego zacząć naukę programowania?Przede wszystkim należy poznać opcje i wybrać najodpowiedniejszą dla nas. Pierwsza z nich to samokształcenie w domowym zaciszu. Taka forma ma oczywiście swoje zalety, jakimi są między innymi nauka zgodna z własnym rytmem i dowolność czasowa. Przeszkodą może się jednak okazać nasza słaba samodyscyplina i odkładanie spraw na później. Następnym wariantem są kursy i poradniki online, które poniekąd uporządkują naszą wiedzę i wskażą istotne elementy. Niestety w trakcie takich zajęć brakuje konsultacji i szybkiej reakcji doświadczonego specjalisty w przypadku zagadkowego dla nas tematu. Trzecią możliwością jest szkoła programowania Codecool.pl, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry zapoznamy się z najistotniejszymi elementami programistycznej wiedzy oraz nabierzemy pomocnych tudzież przydatnych nawyków do wykorzystania na rynku pracy. Szkoła programowania to też wejście już na samym wstępie przygody w środowisko programistyczne, poznanie zasad jego funkcjonowania oraz szansa na złapanie lukratywnych kontaktów.

Ile to kosztuje?Wydawać, by się mogło, że wzięcie udziału w kursie programowanie wymaga zasobnego portfela. Dofinansowanie do kursu programowania pozwala sporo zaoszczędzić, co dla wielu osób może być pomocne w przypadku podjęcia decyzji. Należy jednak pamiętać, że formy finansowania dostępnie są dla osób, które ukończyły 18. rok życia i mieszkają w Polsce, a także uzyskają pozytywny wynik na certyfikacie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Szkoła programowania oferuje trzy warianty dofinansowania do kursu programowania. Pierwszy z nich polega na sfinansowaniu kształcenia z własnej kieszeni, a następnie podjęcie pracy w jednej z firm partnerskich, dzięki czemu można uzyskać zwrot rzędu kilkudziesięciu procent poniesionych kosztów. Drugim wariantem jest wzięcie pożyczki oferowanej przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu Edukacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, gdzie można uzyskać zwrot w wysokości 20-25%. Trzecią opcją jest wzięcie udziału w Projekcie OPEN (Ogólnopolski Program Edukacji Narodowej), w którym można umorzyć aż 25% pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lądowanie człowieka na Księżycu – o czym mówi popularna teoria spiskowa?

Od pierwszego lądowania człowieka na Księżycu minęło już niemal pół wieku i choć jest ono doskonale udokumentowane, prawdziwość zaistnienia tego...

Zamknij