Teorie spiskowe związane z gwiazdami muzyki.

Teorie spiskowe związane z gwiazdami muzyki.

Największe gwiazdy muzyki mają miliony fanów na całym świecie, trudno więc się dziwić, że wokół tak popularnych osobowości, o których fani chcą wiedzieć jak najwięcej narosło sporo mitów. Popularność największych gwiazd zdaję się być wprost proporcjonalna do ilości i skali absurdu dotyczących ich teorii spiskowych. Oto garść z nich.

John Lennon

Piosenkarz i autor tekstów z zespołu „The Beatles” został postrzelony u szczytu popularności swojego zespołu w bramie własnego domu. Dosięgnęły go 4 z 5 kul wystrzelonych przez Marka Davida Chapmana, Lennon mimo natychmiastowego przewiezienia go do szpitala zmarł w wyniku wykrwawienia się. Według niektórych nie był to przypadek, ani wynik działań szaleńca, a zaplanowana akcja, kierowana przez amerykańską agencję wywiadowczą CIA. Rządowi USA miały być nie na rękę antyamerykańskie i antykapitalistyczne poglądy piosenkarza, znajdujące odzwierciedlenie w jego tekstach i uznanie wśród fanów zespołu. W celu zapobieżenia antyamerykańskim nastrojom na świecie CIA miało skłonić lub zmusić Chapmana do zabójstwa Lennona.

Sataniści i Iluminaci

Całkiem sporo zwolenników ma teoria stwierdzająca, że największe gwiazdy muzyki pop są satanistami lub członkami tajnego zakonu Iluminatów, uprawiających kult Szatana i realizujących plan stworzenia Nowego Porządku Świata, w którym miałby on rządzić Ziemią. Swoją ukrytą agendę realizują poprzez wplatanie w teksty swoich utworów i przedstawianie w teledyskach treści mających szerzyć satanistyczne wartości. Wśród najbardziej prominentnych scenicznych satanistów znajdować się mają się Beyoncé, Jay-Z czy Lady Gaga.

Taylor Swift

Słynna amerykańska wokalistka przyznała się w jednym z wywiadów, że jej ulubioną liczbą jest uważana przez wielu ludzi za pechową liczba trzynaście. Poszukiwacze sensacji wkrótce doszukali się w jej życiu kilku wydarzeń powiązanych z tą liczbą. Urodziła się ona 13 grudnia, 13 urodziny miała w piątek trzynastego, a jej pierwszy album uzyskał status złotej płyty po 13 tygodniach. Tropiciele spisków zauważyli także uderzające podobieństwo artystki do Zeeny Lavey, córki założyciela Kościoła Szatana i późniejszej arcykapłanki tej sekty. Miałoby to jakoby świadczyć o tym, że Taylor Swift jest jej klonem.

Gwiazdy muzyki płacą wysoką cenę za swoje sukcesy – nie mogą liczyć na dłuższą chwilę prywatności, na każdym kroku są śledzenie przez obiektywy kamer i aparatów, a każda z ich wpadek i kompromitacji natychmiast ląduje na pierwszych stronach gazet. Jak widać, bycie powiązywanymi z mrocznymi siłami, tajnymi sektami i rządowymi spiskami również należy do uroków bycia światową gwiazdą, fani teorii spiskowych na pewno więc zaskoczą nas jeszcze nie raz nowymi sensacjami na temat aktualnych i dopiero wschodzących gwiazd muzyki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile kosztuje przegląd samochodu?

Przegląd samochodu to nic innego jak badania techniczne pojazdu, które w normalnym przypadku kosztują do 100 zł, a od maja...

Zamknij