Zabawa kadrem w robieniu zdjęć

Zabawa kadrem w robieniu zdjęć

Pierwsze przygody z aparatem fotograficznym warto rozpocząć w miarę wcześniej. Im wcześniej zaczniemy zaznajamiać się z działaniem aparatu oraz technikami robienia zdjęć – tym szybciej osiągniemy profesjonalizm w wybranej dziedzinie. Na początek wcale nie trzeba kupować aparatu fotograficznego za kilkanaście tysięcy złotych. Warto poznać wszystkie typy aparatów, nie pomijając przy tym lustrzanek wykonujących zdjęcia takimi analogowymi technikami, że żadna cyfrówka nie będzie w stanie ich podrobić.

Dobry obiektyw aparatu

Powinien dawać możliwość różnorodnego kadrowania. Im bardziej szeroki kadr, tym lepiej dla fotografii studyjnej i krajobrazowej. Dzięki stosowaniu szerokiego kadru możemy, skupiając się na fotografowanym obiekcie, uchwycić wszystko to, co znajduje się w tle. Takie rozwiązania są bardzo przydatne w fotografii reklamowej i jeśli jakiś hobbysta myśli o tym, aby w przyszłości związać swoją przyszłość ze światem fotografii, to powinien to wiedzieć. Szeroki kadr oferują przy pracy zarówno lustrzanki, aparaty analogowe jak i cyfrowe.

Zabawa kadrem

Jest wspaniałą okazją, by fotografowany obiekt pokazać za każdym razem od innej strony. Dzięki tym zabiegom widzimy, że jednemu obiektowi za pomocą zdjęć nadać można zupełnie odmiennych wymiarów znaczeń. W zmiennych kadrach obiekt prezentuje się różnie, czasem smutno, czasem wesoło. Oświetlenie także w korzystny sposób współpracować może z kadrowaniem. Dzięki niemu wydobywa się głębię z fotografowanego obiektu, a także podkreśla przestrzeń najbliższą obiektowi.

Różnorodne aparaty z licznymi opcjami

Na początek wszystkim fascynatom fotografii polecić można aparaty za 400 – 600 złotych. Nabyć je można z łatwością w sklepach internetowych. Mówimy oczywiście o aparatach cyfrowych. Lustrzanki niestety są dziś dosyć drogie. Ich wartość rynkowa wzrosła w chwili, gdy producenci aparatów zauważyli, że ten typ modeli z powrotem wraca do łask i jest wręcz poszukiwany przez pasjonatów powrotu do fotografii tradycyjnej. Na dobrą technicznie, nową lustrzankę młody pasjonat fotografii może odkładać dość długo, ale czego się nie robi dla nowych doznań artystycznych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Program do przeglądania zdjęć

Zdjęcia są czymś, co pozwala nam zachować najpiękniejsze chwile na zawsze. Czy to te zrobione lata temu, czy te, które...

Zamknij