Fotografia artystyczna

Fotografia artystyczna

Jest to szczególna dziedzina fotografii, ponieważ ukazuje ona piękno, a także sztukę, przy użyciu odpowiednich technik fotograficznych. Choć jej głównym narzędziem jest aparat, nie zawsze jest konieczny. Niesamowity efekt można otrzymać również za pomocą stykówki, czyli wywoływania w ciemni fotograficznej poprzez przyłożenie obiektu do papieru.

Ponadto można posłużyć się także fotografią otworkową, należy w tym wypadku umieścić negatyw w pudełku na jednej ze ścianek, na na przeciwległej wyciąć niewielki otwór, w ten sposób otrzyma się aparat. Fotografia artystyczna jest bardzo trudną do opisania dziedziną, gdyż każdy ją inaczej odczuwa i rozumie. Każdy udzieli zupełnie innej odpowiedzi na pytanie czym jest dla niego sztuka. Dla każdego fotografa sztuka artystyczna oznacza coś innego.

Do fotografii artystycznej można zaliczyć każdą formę sztuki niekomercyjnej i nieklasycznej, ale nie każdy zgadza się z tym poglądem. Mnóstwo osób jest zdania, że fotografia artystyczna jest bardzo prostą kwestią. Oczywiście na początku wszystko jest trudne w każdej dziedzinie, jednak w tej jest dodatkowy czynnik taki jak: zrozumienie piękna, docenienie jego wartości, ale przede wszystkim umiejętność wyeksponowania go, a także pokazanie je światu swoim przekazem.

Fotografia artystyczna staje się przyjemna i łatwa przeważnie po kilku latach praktykowania. Oczywiście nie każdy może stać się fotografem, a tym bardziej artystą. Jak zatem rozpoznać prawdziwego fotografa? Wystarczy dać mu do ręki aparat, obojętnie jaki. Tylko nieliczni są wstanie od razu fotografować, praktycznie z dnia na dzień. Jest to uwarunkowane przede wszystkim osobowością i wrażliwością na piękno, a także umiejętnością patrzenia na świat w sposób inny niż wszyscy, czyli niezwykły oraz intrygujący.

Słowo sztuka większości osobom kojarzy się przede wszystkim z rzeźbą, czy malarstwem. Niewiele osób pomyśli o wtedy o fotografii. Fotografia artystyczna jest niezwykle wyjątkową dziedziną. Przez każdą osobę jest rozumiana zupełnie inaczej. Tylko nieliczni są wstanie wyrazić samego siebie na fotografii, nic przy tym nie mówiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zgrać zdjęcia z iphone?

Podczas zaplanowanych, a także spontanicznych wycieczek każdemu zdarzyło się wykonać świetne zdjęcie. Oczywiście większość osób chciałaby mieć ją na więcej...

Zamknij