Najpiękniejsze warszawskie ogrody

Najpiękniejsze warszawskie ogrody

Warszawa to idealne miejsce dla miłośników ogrodów. Można wybrać się na spacer po wielu pięknie usytuowanych lokacjach, które zachwycają bujną roślinnością. Szczególnie latem i wczesną jesienią tego rodzaju eskapady są bardzo satysfakcjonujące. Przy okazji można również posłuchać koncertu fortepianowego na żywo lub ochłodzić się w pobliżu fontanny.

 

Królewskie wycieczki

 

Królewskie ogrody w Warszawie, które są szczególnie warte zobaczenia, to Łazienki Królewskie oraz Ogród Saski. Ogród Saski znajduje się na rogu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. To pięknie utrzymana enklawa roślinności w ścisłym centrum miasta, idealna na rodzinny spacer lub romantyczną wycieczkę. Nie jest zbyt duży, a wędrując jego alejkami warto odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza, który widać zza pięknej ogrodowej fontanny. Ogród Saski przepełniony jest różnego rodzaju kwiatami i kolorowymi rabatami, to idealne zwieńczenie wędrówki po Starówce.

 

Łazienki Królewskie są wizytówką Warszawy, której nie można pominąć w czasie wycieczki do stolicy. To olbrzymi kompleks parkowo-pałacowy, w którym są aż cztery ogrody, a każdy z nich został zaprojektowany w zupełnie inny sposób. Ogród Chiński ze zjawiskową pagodą jest bardzo oryginalnym miejscem w Łazienkach, które na pierwszy rzut oka nie pasuje do klasycystycznej formy pozostałej zabudowy, stanowi jednak bardzo ciekawą wizualnie atrakcję. Ogród Modernistyczny z rzędem uporządkowanych alejek to miejsce szczególne dla wielbicieli Fryderyka Chopina. Najsłynniejszy na świecie pomnik kompozytora jest punktem orientacyjnych i charakterystycznym tego ogrodu. Ogród Królewski to przede wszystkim piękny zbiór różnego rodzaju mostków, ażurowych balustrad i rzeźb, m. in. popiersi antycznych wodzów. Z kolei Ogród Romantyczny to idealne miejsce dla wielbicieli roślin, ponieważ tu znajduje się ich najwięcej.

 

W czasie spacerów można również trafić na imprezy kulturalne w Warszawie, które odbywają się w ogrodach. Wśród tego rodzaju wydarzeń warto chociażby wymienić recitale fortepianowe w Łazienkach Królewskich (w każdą niedzielę od maja do końca września w godzinach: 12:00 i 16:00) oraz kino plenerowe w Ogrodzie Saskim.

 

Ogrody botaniczne

 

Wśród warszawskich ogrodów na uwagę zasługują również ogrody botaniczne. Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk przy ul. Prawdziwka 2 w Powsinie to miejsce idealne na spędzenie nawet całego dnia, szczególnie latem. Można tam nawet urządzić piknik na trawie. Kolekcja roślin jest precyzyjnie oznakowana a wędrowanie po alejkach nie przysparza żadnych trudności ponieważ w widocznych miejscach umieszczone są punkty orientacyjne i wskazówki dotyczące poruszania się. Można zobaczyć drzewa owocowe, również te egzotyczne warto pójść również do oranżerii. Są ławki oraz hamaki, na których warto na chwilę odpocząć rozkoszując się oszałamiającą wonią kwiatów.

 

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego znajdujący się przy Alejach Ujazdowskich 4 to idealne miejsce do relaksu w otoczeniu przepięknych roślin. Całość zaaranżowana jest harmonijnie i w sposób bardzo przemyślany. W znajdującym się tam Palm House, można podziwiać wiele gatunków palm oraz egzotyczne drzewa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nietypowe funkcje Facebooka, sprawdź co jeszcze ma do zaoferowania!

Obecnie, każdy z nas spędza na Facebooku sporo czasu. Jednakże, mało kto zna wszystkie funkcje tego portalu. Oprócz tych klasycznych...

Zamknij