Nietypowe funkcje Facebooka, sprawdź co jeszcze ma do zaoferowania!

Nietypowe funkcje Facebooka, sprawdź co jeszcze ma do zaoferowania!

Obecnie, każdy z nas spędza na Facebooku sporo czasu. Jednakże, mało kto zna wszystkie funkcje tego portalu. Oprócz tych klasycznych jak czat, wrzucanie zdjęć i robienie relacji live, to medium społecznościowe daje jeszcze wiele innych intrygujących możliwości. Oto najciekawsze z nich.

 

Nietypowe emoji

 

Oczywiście, mamy dostępne setki różnych emotek na wyciągnięcie ręki, a raczej palca. Jednakże,  możesz zaskoczyć swoich znajomych tymi nowymi i oryginalnymi emoji. Jeśli napiszesz (^^^) na ekranie pojawi się wielki biały rekin. (y) aktywuje kciuk w górę. Pingwina uzyskasz wpisując <(„). No i na koniec najpopularniejszy z tych nieszablonowych emotikonów :poop:, czyli uśmiechnięta kupa. Także tradycyjne emoji nabierają nowych funkcji. Jeśli wyślesz komuś tradycyjne serduszko <3, a druga osoby otworzy wiadomość w Messengerze, zaleje ją fala miłości skonstruowana z dziesiątek latających serc.

 

Gdy selfie to za mało

 

Chcesz wyróżnić się w gronie nudnych zdjęć profilowych? Stwórz wideo! Opcja ta jest banalnie prosta i użytkuje się ją dokładnie tak jak ustawianie klasycznego zdjęcia profilowego. Możesz nakręcić wideo od razu lub wrzucić nagranie przygotowane już. wcześniej.

 

Urokliwa reakcja

 

Na początku mieliśmy jedynie lajki. Teraz możemy wykorzystać aż sześć różnych reakcji wyrażających aprobatę, miłość, śmiech, zaskoczenie, płacz i gniew. Jednak, od pewnego czasu możemy w prosty sposób wyrazić także wdzięczność. Zatem, jak zrobić kwiatka na FB? To proste. Wystarczy poczekać do dnia matki. To właśnie z tej okazji Facebook wprowadził kwiatową reakcję. Pojawia się ona automatycznie na naszym profilu w odpowiednim czasie. Jeśli jednak nie chcemy czekać możemy zmienić naszą lokalizację. Użytkownicy z Niemiec czy  Stanów Zjednoczonych mają tę funkcję dostępną wcześniej, ponieważ tam dzień matki obchodzi się już 14 maja.

 

Cały świat opisany gwarą

 

Pochodzisz ze Śląska i zawsze chciałeś zobaczyć jak wyglądałby Facebook w lokalnym wydaniu? Nic prostszego, wystarczy zmienić język. Do wyboru masz nie tylko ślonsko godke, ale także np. piracki angielski (English Pirate). Możesz także wkręcić znajomych i pisać do góry nogami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak mrozić grzyby?

Do mrożenia można użyć wszystkich gatunków grzybów leśnych o zwartym miąższu. Okazy prawdziwków, kozaków i podgrzybków powinny być młode, nieuszkodzone...

Zamknij