Nowy smartfon – co powinieneś wiedzieć?

Nowy smartfon – co powinieneś wiedzieć?

Smartfony to obecnie najpopularniejsze urządzenia służące nam do szeroko rozumianej komunikacji. Niestety są one bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dlatego od razu po zakupie nowego modelu, warto go odpowiednio zabezpieczyć przed zniszczeniem.

 

Pierwsze uruchomienie

 

Konfiguracja telefonu to obowiązek każdego użytkownika, który ma do czynienia z nowym sprzętem. Bardzo ważne jest, aby dokonać ustawień wszystkich parametrów i spersonalizować urządzenie w taki sposób, aby funkcjonowało bez zakłóceń i zgodnie z naszymi potrzebami. Większość smartfonów wyposażonych jest w system operacyjny Android, który jest bardzo intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu również konfiguracja przebiega bardzo sprawnie i każdy krok, jaki należy wykonać, jest poprzedzony zrozumiałymi instrukcjami. Po wyjęciu smartfona z opakowania konieczne jest sprawdzenie, czy nie ma widocznych zadrapań lub zarysowań lub uszkodzeń. Następnie warto sprawdzić, czy telefon bez problemu się włącza i wyłącza.

 

Przed pierwszym uruchomieniem telefonu warto wykonać następujące czynności:

  • naładować baterię,
  • sprawdzić wymaganą wielkość, a następnie włożyć kartę SIM.

 

Przed dokonaniem konfiguracji telefonu warto upewnić się, czy ma się dostęp do sieci Wi-Fi. W ten sposób można zaoszczędzić nieco Mb z pakietu danych. Sprawdzanie wielkości karty SIM jest ważne, szczególnie gdy wcześniejszy model telefonu potrzebował jej mniejszej lub większej wersji, wówczas konieczny będzie adapter, czyli większa płytka, z której została wyjęta karta. Płytki te należy zawsze mieć w łatwo dostępnym miejscu, nie warto ich wyrzucać, ponieważ w przypadku, gdy wielkości karty nie będą zgodne konieczny może być duplikat karty SIM, którego wyrobienie zajmuje chwilę. Można też zaopatrzyć się w specjalne adaptery.

Naładowanie baterii to też ważna czynność, dzięki temu nowy smartfon nie wyłączy się nagle w połowie konfiguracji.

 

Zabezpieczenie nowego smartfona

 

W związku z tym, że smartfony to bardzo kruche urządzenia, w których po upadku na twarde podłoże dochodzi do poważnych zniszczeń przed albo po dokonaniu konfiguracji konieczne jest zabezpieczenie nowego telefonu przed uszkodzeniami. Najlepiej w tym celu nakleić na wyświetlacz specjalne szkło ochronne i kupić pokrowiec. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama różnego rodzaju etui na smartfony, dzięki czemu przy okazji można nie tylko doskonale ochronić swoje urządzenie, ale również w ciekawy sposób je spersonalizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najpiękniejsze fotografie reklamowe

Agencje reklamowe wraz z rozwojem technologicznym oferują swoim klientom coraz to nowe narzędzia marketingowe. Nie tylko ulotki, plakaty, banery reklamowe...

Zamknij