Dodaj zdjęcie Zobacz nagrody

Najnowsze zdjęcie

Główni sponsorzy

HP PolskaSponsorzy edycji

Albumy i fotoakcesoria dla fotografów R


Sklep foto i wideo R


Studio Huśtawka R


GP Batteries


Albumy fotograficzne R


Zdjęcia przez internet R


Portal oraz sklep fotograficzny RNajwięksi producenci

Canon - japońska firma specjalizująca się w obrazowaniu i produktach optycznych, takich jak aparaty fotograficzne, kamery, fotokopiarki i drukarki komputerowe. Przez wiele lat firma była znana wyłącznie jako producent profesjonalnych lustrzanek fotograficznych, używanych przez fotoreporterów i fotografów na całym świecie. Najsławniejszymi modelami były: Canon F1, Canon A1 i Canon T90. Następcą tych manualnych lustrzanek jest system Canon EOS, w ramach którego dostępna jest pełna gama aparatów (a także obiektywów) – od w pełni profesjonalnej serii EOS 1, do modeli amatorskich. Firma Canon produkuje także szereg cyfrowych aparatów kompaktowych (serie Powershot i IXUS).

Nikon - japoński producent sprzętu fotograficznego i optycznego. Obecne zakłady produkcyjne znajdują się w Tokio w Japonii, Tajlandii oraz na Tajwanie. Firma powstała 25 lipca 1917 roku w Tokio jako Nippon Kogaku Kogyo Kabushiki Kaisha, kiedy to trzech wiodących producentów optycznych połączyło swoje siły tworząc w pełni zintegrowaną i kompleksową markę. Początkowo firma produkowała szkła optyczne, obiektywy, soczewki i mikroskopy. W 1932 roku obiektywy Nippon rozpoczęto nazywać NIKKOR, która to nazwa przetrwała do dziś. W tym samym roku zaprojektowano i wybudowano pierwsze prototypy zdjęciowego obiektywu małoobrazkowego. Podczas II Wojny Światowej produkowała dla japońskiego wojska lornetki, peryskopy, kamery do zdjęć szpiegowskich. W 1946 roku, aby pomóc odbudować kraj po niszczycielskiej wojnie światowej postanowiono rozpocząć produkcję dwóch precyzyjnych instrumentów pomiarowych: niwelatora oraz teodolitu. Obecna nazwa firmy oficjalnie została wprowadzona w 1974 roku

Pentax - japońskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją aparatów fotograficznych oraz akcesoriów fotograficznych i optycznych. Pionier w dziedzinie miniaturyzacji aparatów fotograficznych. Firma powstała w 1919 r. w Tokio, jako Asahi Optical Corporation. W marcu 2008 Pentax został kupiony przez inną japońską firmę z branży optycznej – Hoya. 1 lipca 2011 Hoya oficjalnie przekształciła Pentaxa w niezależną firmę by następnie sprzedać 100% udziałów firmie Ricoh za sumę 10 mld jenów.

Fujifilm - to japońska firma znana przede wszystkim z produkcji filmów do aparatów fotograficznych oraz samych aparatów. Fujifilm posiada 220 oddziałów w różnych krajach w Azji, Europie czy Ameryce Północnej.
 
Olympus - to japońska firma produkująca aparaty fotograficzne i urządzenia przemysłowe. Została założona w 1919 roku jako TAKACHIHO SEISAKUSHO. Nazwa Olympus po raz pierwszy pojawiła się 2 lata później jako nazwa produktów. Od 1997 roku firma jest obecna na rynku polskim i węgierskim. Olympus jest twórcą pierwszego otwartego systemu lustrzanek cyfrowych – 4/3 (FourThirds).
Olympus produkuje aparaty kompaktowe, cyfrowe, zaawansowane lustrzanki i własne karty pamięci xD

Leica - Niemiecka firma założona w 1913 roku. Marka pierwszych fotograficznych aparatów małoobrazkowych. Produkcję seryjną aparatów marki Leica rozpoczęto w 1925 roku w zakładach E. Leitz Optische Werke w Wetzlar.

Hasselblad - szwedzki koncern fotograficzny. Powstał z wyodrębnienia w 1908 samodzielnej jednostki z rodzinnej firmy F.W. Hasselblad & Co. W roku 2004 firma Hasselblad połączyła się z duńskim producentem skanerów i cyfrowych ścianek do aparatów średnio- i wielkoformatowych – Imaconem.

Kodak - jeden z największych koncernów na świecie zajmujących się produkcją sprzętu fotograficznego i filmowego. Posiada status międzynarodowej spółki akcyjnej. Firmą, od której pierwotnie wywodzi się obecny Eastman Kodak, jest Eastman Dry Plate Company założona przez wynalazcę George'a Eastmana i inwestora Henry'ego Stronga w 1881 r. Centrala firmy znajduje się w Rochester w stanie New York w USA.

Sigma - japońska firma zajmująca się produkcją aparatów fotograficznych, obiektywów, soczewek, lamp błyskowych i innych akcesoriów fotograficznych.

Mimo produkcji aparatów fotograficznych, soczewek i akcesoriów do nich, firma najbardziej znana jest z produkcji obiektywów, które kompatybilne są z produktami takich marek jak: Nikon, Canon, Pentax, Konica Minolta, Sony, Olympus, Panasonic.

Produkty Sigmy są zazwyczaj mniej kosztowne niż ich oryginalne odpowiedniki.

Kyocera - japońska firma założona w 1959 roku przez Kazuo Inamoriego jako Kyoto Ceramics. Główna siedziba firmy mieści się w Kioto. Producent sprzętu: drukowanego, komputerowego, fotograficznego, elektronicznego. Produkty tej firmy są sprzedawane pod markami Kyocera (sprzęt do druku i małej poligrafii), Contax i Yashica (sprzęt fotograficzny).

Praktica - marka aparatów fotograficznych produkowanych w Drezdeńskich Zakładach Aparatów Fotograficznych (Pentacon) od 1949 roku. Są to lustrzanki małoobrazkowe. Od tego czasu powstało kilkanaście modeli z gwintowym (M42x1) i bagnetowym (Praktica PB) mocowaniem obiektywów. Obecnie pod marką Praktica produkowane są aparaty i kamery cyfrowe.

Rollei - jest niemieckim przedsiębiorstwem produkującym sprzęt optyczny, założonym w 1920 roku przez Paula Franke i Reinholda Heidecke w Braunschweig, Dolnej Saksonii. Rollei jest producentem serii aparatów fotograficznych Rolleiflex i Rolleicord. Aparaty fotograficzne firmy Rollei używają optyki (obiektywów) Carl Zeiss i Schneider Kreuznach.

Lumix - jest marką aparatów cyfrowych firmy Panasonic.

Większość aparatów tej marki używa obiektywów firmy Leica oraz różnych wersji silnika graficznego Venus Engine do przetwarzania obrazu. Pod marką Lumix wydawane są aparaty od kompaktów po lustrzanki cyfrowe.

Cybershot - linia aparatów cyfrowych firmy Sony. Pierwszy cyfrowy model marki Cybershot powstał w 1996 roku. W chwili obecnej aparaty Sony są jednymi z najpopularniejszych na rynku.

Sony Alfa - system cyfrowych lustrzanek fotograficznych (ang. DSLR, Digital Single Lens Reflex Camera) wprowadzony na rynek 5 czerwca 2006.

Exilim - aparaty cyfrowe produkowane od 2002 roku przez firmę Casio. Wiele aparatów tej firmy charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i ekstremalnie cienką obudową.

Samsung - południowokoreański koncern działający w wielu branżach, głównie RTV i AGD. Pierwsze aparaty cyfrowe firma zaczęła produkować w latach 80.

Źródło: Wikipedia.pl


Najnowsza Aktywność:

Tomasz Bandosz dodał swoją ocenę do zdjęcia Pogaduchy przy śniadaniu
Tomasz Bandosz dodał zdjęcie spacer...
Jan Siemiński dodał swoją ocenę do zdjęcia Bo światło jest wszystkim..2
Grzegorz Skrobas dodał swoją ocenę do zdjęcia zachód ...

Najaktywniejsi użytkownicy w ostanim miesiącu

Wszelkie prawa zastrzeżone
Foto-Festiwal 2011r.

Realizacja: Siedem.pl
MainPage designed by VisionTrust