Szybkie sposoby na zgranie zdjęć z telefonu na komputer

Szybkie sposoby na zgranie zdjęć z telefonu na komputer

Błyskawiczny postęp technologii wśród telefonów komórkowych sprawił, że za pomocą niewielkiego urządzenia możemy zrobić wspaniałe zdjęcia w wysokiej jakości bez profesjonalnego sprzętu. Oczywiście pamięć telefonu jest ograniczona i po wykorzystaniu jej zasobu musimy przenieś zdjęcia na inny nośnik, najczęściej wrzucamy je i zapisujemy na naszym komputerze bądź laptopie. Jednak wielu z nas może mieć problem ze zgraniem zdjęć z telefonu na komputer, ale istnieje kilka sprawdzonych i łatwych sposobów na dokonanie tego.

Kabel USB

Jednym z najbardziej powszechnych rozwiązań w przeniesieniu zdjęć z naszej komórki na komputer jest użycie Kabla USB. Zazwyczaj taki kabel utrzymujemy podczas zakupu telefonu komórkowego, jeśli nie, to bez problemu możemy kupić go w każdym sklepie z akcesoriami GSM. Kabel posiada dwa wejścia USB – jedno przeznaczone do telefonu, a drugie do komputera/laptopa. Podpinamy telefon do naszego sprzętu i albo za pomocą specjalnego programu otworzymy zawartość naszego telefonu lub nawet bez oprogramowania możemy to zrobić – okienko pojawi się na pulpicie automatycznie. Należy tylko odnaleźć właściwy folder (zatytułowany najczęściej „zdjęcia”, „photos”) i skopiować interesujące nas pliki a następnie wkleić je do folderu na naszym komputerze. Po zakończeniu akcji możemy usunąć z telefonu przesłane wcześniej pliki, aby nie zajmowały dalej pamięci.

Internet

Inną, równie łatwą metodą, jest zgranie zdjęć z telefonu na komputer za pomocą internetu. Możemy to zrobić przez użycie poczty elektronicznej – jeśli nasz telefon jest podłączony do sieci Wi-fi lub przez sieć komórkową. Wybrane zdjęcia zaznaczamy, następnie w opcjach telefonu wybieramy możliwość wysłania zdjęcia na nasz adres e-mail. Potrzebujemy do tego konta na poczcie elektronicznej w naszym telefonie komórkowym i używanego przez nas adresu e-mail. Przesłane zdjęcia pobieramy z naszej poczty i zapisujemy na komputerze.

Istnieje jeszcze jeden sposób na przesłanie plików. Możemy to zrobić za pośrednictwem aplikacji AirDroid, która umożliwia bezprzewodową łączność pomiędzy komputer i naszym telefonem. Gdy zatwierdzimy połączenie, to mamy możliwość obsługi wielu funkcji naszej komórki bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Dostępny manager plików umożliwia nam wysyłanie i pobieranie plików.

Nie musisz już głowić się nad pytaniem jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer, ponieważ opcji masz wiele. Wybór zależy jedynie od tego czy posiadasz kabel bądź łącze internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fotografia High Dynamic Range

Skrót HDR oznacza nazwę High Dynamic Rage. Jest to określenie techniki przygotowywania fotografii, dzięki której odtwarzać można elementy o skrajnie...

Zamknij